Fed faiz artışından sonrasında kripto pompalar, Zuck Metaverse’in yüz milyarlarca dolar kazanmasını umuyor ve Tesla 64 milyon dolarlık BTC kazancı yayınladı: Hodler’s Digest, 24-30 Temmuz

Her cumartesi geliyor, Hodler’ın Özeti bu hafta gerçekleşen her mühim haberi izlemenize destek olacak. En iyi (ve en fena) alıntılar, benimseme ve düzenleme vurguları, önde gelen kripto paralar, tahminler ve fazlaca daha fazlası – tek bir bağlantıda Cointelegraph’ta yedi gün.

Bu Haftanın En Oldukça Okunan Haberleri

‘Boğa oranı artışı’ – Kripto niçin fena haberler karşısında terfi etti?

ABD Federal Rezervi Çarşamba günü 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıklamasına karşın, kripto para piyasaları hafta süresince devam eden momentum ile aynı gün mühim seviyede pompalandı. Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan latife yollu bir halde bunu “yükseliş oranı artışı” olarak nitelendirdi ve yatırımcıların açıkça fazlaca daha kötüsünü beklediklerini belirtti. Swyftx’ten Pav Hundal benzer biçimde analistler, son rallinin gaz ve mısır ve buğday benzer biçimde mallar üstündeki enflasyonist baskıların gevşemesinden kaynaklanabileceğini öne sürdüler.

Ethereum dev, Birleşmeden önceki son güncelleme olan Goerli birleşme tarihini onayladı

Perşembe günü, önder Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum’un uzun süreden beri beklenen Merge ve Proof-of-Stake’e geçiş öncesinde son Goerli testnet birleşmesinin 6-12 Ağustos içinde gerçekleşeceğini deklare etti. 2020’nin sonlarından bu yana uzun ve fazlaca gecikmeli bir yol haritasında, Ethereum ağı şu anda bugüne kadarki en büyük yükseltmesini tamamlamanın son aşamalarında. Resmi Birleştirmenin 19 Eylül’de yapılması planlanıyor sadece Goerli kontrol ağıyla ilgili problemler olması durumunda daha çok gecikme olabilir.

Zuckerberg, 2. çeyrekte ortalama 2,8 milyar dolarlık metaverse bölünme kaybından etkilenmedi

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, firmanın ikinci çeyrekte Metaverse bölümünde 2,8 milyar dolarlık bir zararla başa çıkmasından etkilenmediğini belirtti. Firmanın Metaverse hedeflerinin ortaya çıkmasının birkaç yıl alacağını altını çizdi, sadece sektör olgunlaştıkça vakit içinde yüz milyarlarca dolar, hatta trilyonlar kazanmak için “büyük bir fırsat” görüyor. “Bunu inşa etmede mühim bir rol oynadığımız için mutlu olacağımızdan inanırım” dedi.

Cathie Wood, Coinbase hisselerini amid içeriden öğrenenlerin ticaretini satıyor

Coinbase’in (COIN) en büyük hissedarlarından önde gelen Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Investment Management’ın Salı günü 1.4 milyon COIN hissesini terk etmiş olduğu bildirildi. Atma, Ark’ın borsada işlem gören fonlarından (ETF) üçü vasıtasıyla yapılmış oldu ve satışın ortalama 75 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Firmanın Haziran ayı sonlarında ortalama 9 milyon COIN hissesine haiz olduğu ve geçen Nisan ayında ortalama 350 dolardan açıldığından beri hisse senetlerini devamlı olarak almış olduğu bildirildi. O zamandan beri, fiyat 63 doların derhal altına oturmak için ağır bir halde düştü ve Jim Cramer geçen Ağustos ayında 248 dolardan “ucuz” olarak adlandırdığında Ark muhtemelen kısa dönem yapmış olmalıydı.

Tesla, Bitcoin satışından 64 milyon dolar kar bildirdi

Elon Musk liderliğindeki elektrikli vasıta üreticisi Tesla, ikinci çeyrekte BTC varlıklarının %75’ini sattıktan sonrasında 64 milyon dolarlık saygı duyulan bir kâr elde etti. bir ayı piyasasının ortasında satılan şirket göz önüne alındığında, kazançlar kayda kıymet görünüyor; Sadece daha mühim ve coşku verici olan, Musk’ın nihayet kriptoya olan ilgisini kaybediyor benzer biçimde görünmesi ve artık ondan haber almamıza gerek kalmayacak. Firmanın defterlerinde hala 10.800 BTC olduğu söyleniyor ve bu yazı yazıldığı sırada ortalama 255 milyon dolar değerinde.

Kazananlar ve kaybedenler

Haftanın sonunda Bitcoin (BTC) çalışmak $23.559.86eter (ETH) atış 1,674,34 $ ve XRP atış 0,36 ABD doları. Toplam piyasa kıymeti şu anda 1,08 trilyon dolarCoinMarketCap’e gore.

En büyük 100 kripto para birimi içinde, haftanın ilk üç altcoin kazananı İyimserlik. (ÖPÜCÜK) %75.71, Ethereum Classic (VB) %58.20 ve Qtum’da (QTUM) %41.89’da.

Haftanın ilk üç altcoin kaybedeni Huobi Token (HT) %9,10’da, Kusama (KSM) %8,98 ve YAKIN Protokolde (YAKIN) %7.76’da.

Kripto tutarları hakkında daha çok data için Cointelegraph’ın piyasa analizini ne olursa olsun okuyun.

En Unutulmaz Alıntılar

“Birçok NFT projesi, gerçek bir somut omurga, gerçek bir gerçek hikayesi olmayan yalnız spekülasyondur. Her hafta kök salacak bir futbol kulübünüz mü var? Bu, insanların kendilerini bağladığı bir omurga.”

Preston Johnson, Crawley Town FC’nin ortak sahibi ve WAGMI United’ın kurucu ortağı

“Endüstrinin oynamak istediği kuralları yazmasına izin verilmemeli.”

Sherrod Brown, ABD senatörü ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı

“Mesela, mahalli projelerin mahalli ekonomiye yarar sağlamasının daha uygun bulunduğunu düşünüyoruz ve mesela ABD’deki tüccarlara yarar sağlamak için ürünleri yalnız ABD Birleşik Devletleri’ne götürmek değil.”

KuCoin Labs başkanı Lou Yu

“Powell bilhassa fena haber verme mevzusunda yetenekli. Açıkça yatırımcılar daha kötüsünü bekliyordu.”

Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan

“Metaverse birkaç nedenden dolayı büyük bir fırsat. Bu platformları geliştirmenin vakit içinde trilyonlarca olmasa da yüz milyarlarca doların kilidini açacağını şimdi daha da kuvvetli hissediyorum.”

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg

“Blockchain ve Metaverse ile direkt ilgili olmayan şeyler için endişeleniyorum. İklim değişikliği ve toplumsal parçalanma mevzusunda endişeleniyorum.”

Neal Stephenson, Snow Crash’in yazarı

Haftanın Tahmini

GameFi endüstrisi altı yılda 2,8 milyar dolarlık değerleme görecek

Absolute Reports bu hafta GameFi odaklı bir rapor yayınladı ve bu hafta oynayarak kazanılan NFT oyun endüstrisinin 2028 yılına kadar 2,8 milyar dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. GameFi’nin hedefe yetişmesi için altı yılda %20,4’lük bir bileşik senelik gelişme oranına ihtiyacı var. , sektörün geçen yıl 776,9 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edildiğinde. Sadece bu yüksek hedefin sebepleri bir ödeme duvarının arkasında kilitli.

Haftanın FUD’si

Solana tabanlı stablecoin NIRV, 3.5 milyon dolarlık istismarın peşinden %85 düştü

Solana tabanlı uyarlanabilir getiri protokolü Nirvana Finance, NIRV’den algoritmik stabilcoin, protokolün 3,49 milyon dolar değerinde USDT için hacklenmesinden sonrasında bu hafta %85 oranında çözüldü. Vaka, fonların Nirvana’nın hazinesinden çekilmesiyle sonuçlanan bir ani kredi saldırısı olarak yayınlandı. Mahalli tokeni ANA da hücum sonucunda %85 düştü.

Celsius, satın alan e-postalarının sızdırıldığını doğruladığından kimlik avı riskleri artıyor

Salı günü, kuşatılmış ve batkı etmiş kripto kredi şirketi Celsius, müşterilerine e-posta göndererek, e-postalarının bir listesinin iş veri yönetimi ve mesajlaşma sağlayıcılarından önde gelen Customer.io’nun bir çalışanı tarafınca sızdırıldığını bildirdi. Şirket, olayın “yüksek risk arz etmediğini” belirterek vakası küçümsedi. [its] Celsius, birkaç hafta ilkin para çekme işlemlerini duraklattıktan sonrasında kullananların varlıkları hakkında da benzer şeyler söylese de, yalnız kullananların “bilincinde olmasını” istediklerini eklediler.

TikTok veri politikası çöküşü: Kullanıcının kriptosu risk altında mı?

Popüler toplumsal medya uygulaması TikTok, bir kullanıcının akıllı telefonundan yada bilgisayarından büyük oranda duyarlı data çıkarabilen geniş kapsamlı veri toplama politikaları sebebiyle tepkiyle karşı karşıya. Bu yüzden, kripto kullanıcıları artık TikTok’un hususi cüzdan anahtarları benzer biçimde tehlikeli sonuç verileri kazıyıp çıkaramayacağı mevzusunda endişeli. “TikTok yalnız başka bir video uygulaması değil. Bu koyunların giysisi. ABD Federal İletişim Komiseri Brendan Carr, yeni raporların Pekin’e erişildiğini gösterdiği duyarlı verilerin bir kısmını topluyor” dedi.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

Araştırmacı, Birleşmenin Ethereum’un Bitcoin’i ele geçirme şansı bulunduğunu söylüyor

Ethereum’un bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına yakın geçişi, para politikasını değiştirecek ve potansiyel olarak ETH’yi Bitcoin’den daha kıt hale getirecek.

Ponzi-nomics değil Tokenomik: Davranışı etkilemek, para kazanmak

Roderick McKinley, ekonominin kıt kaynakları içeren insan davranışlarının ve bu davranışların bu kaynaklar üstündeki etkilerinin incelenmesi bulunduğunu açıklıyor.

Dünyalar çarpıştığında: Web3’e ve Web2’den kriptoya katılma

Deneyimli bir Web2 teknoloji yöneticisi olan bir dostum, Haziran ayında bir Web3 şirketine katıldı. Açık bir operatör olarak, firmaya katılmaya karar vermeden ilkin 16 personelin tamamıyla konuşmak istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir