Fed-Fueled Crypto Bear Market 12-18 Ay Daha Sürebilir: Solana Kurucu Ortağı

özetlemek gerekirse

Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Decrypt’in gm podcast’inin son bölümünde göründü. Mevcut kripto ayı piyasasını ve Breakpoint konferansının Solana’nın geliştirme sahnesi için niçin mühim bir vaka bulunduğunu tartıştı.

Mayıs ayında Terra’nın çöküşünün peşinden kripto için sıkıntılı birkaç ay oldu ve daha geniş pazarda şok dalgaları gönderdi. Sadece bu aşamada kripto tutarları aylardır düşüyordu ve bu yıl enflasyon arttıkça tüm finansal piyasalar sert bir halde etkilendi.

Ayı piyasası daha ne kadar sürecek? Tahminler büyük seviyede değişiyor, sadece kripto alanındaki birçok şahıs kısa sürede başka bir boğa koşusu göreceğimize inanmıyor. Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’yu da bunlar içinde sayabilirsiniz.

Decrypt’in gm podcast’inin son bölümünde Yakovenko, ABD Federal Rezervi’nin devam eden oran artışlarının etkisine atıfta bulunarak piyasalarda bir süre daha devam eden acıya işaret etti. Sadece Yakovenko, ortak sunucular Dan Roberts ve Stacy Elliott’a, kripto pazarının büyümesine nihai bir dönüş mevzusunda iyimser bulunduğunu da söylemiş oldu.

“Makro şeylere baktığımda, tahminimce bu acımasız Fed oranlarının 12 ila 18 ay daha artması planlanıyor” dedi. “Fakat bunun da bir sonu var. Ve tıpkı son ayı piyasasında olduğu benzer biçimde, ürün pazarına odaklanan ve buna odaklanan birçok ekip uyum sağlamış oldu ve hakkaten mükemmel ürünler yapmaya çalıştı – bence bunların bir çok oldukca çarpıcı bir halde başarıya ulaşmış oldu.”

Solana, CoinGecko’dan gelen veri başına 2022’nin başından bu yana SOL fiyatının %81 düşmesiyle daha geniş kripto piyasası düşüşünde bir kural dışı olmadı. Katman 1 blok zinciri ağı, Yakovenko’nun bölümde ele almış olduğu geçen hafta da dahil olmak suretiyle bu yıl üç mühim kesinti süresi yaşadı.

Sadece Solana, makro düşüşe ve teknik aksaklıklara karşın gelişme ve devam eden ivme görmüş oldu. Solana’nın NFT pazarı, SOL’ün düşük fiyatına ve bazı koleksiyon ürünlerinin azalan değerine karşın hala büyüyor ve ek olarak ağ üstünde devamlı olarak yeni projeler inşa ediliyor. Yakovenko, kripto kışına karşın “hala oldukça yüksek değerlemelerde” fon toplayan Solana girişimlerine de işaret etti.

Onun yorumları Solana’nın Kasım ayı başlarında Portekiz’in Lizbon kentinde düzenleyeceği senelik Breakpoint konferansından ilkin geldi. Geçen yıl çıkış yaptıktan sonrasında Breakpoint, bazıları tarafınca Web3 konuşma devresinde bir fikstür olarak görülüyor. Yakovenko, etkinliği, geçen yıl Solana ekosistemindeki her şeyi gözden geçirmek için bir fırsat olarak görüyor: iyi, fena ve çirkin.

Bir tür ara olduğundan buna Breakpoint diyoruz, dedi gülerek. “Fakat bence bu mühim – bir ara vermek ve sonrasında geriye dönerek neleri başardığımıza, geçen yılki zorlukların neler olduğuna bakmak ve inşa etmeye devam etmek için her insana hakkaten tekrardan enerji vermek.”

SOL fiyatının yeni zirvelere yükseldiği bir dönemde, bu yılki Breakpoint için 2021’deki çıkışına kıyasla değişik bir hava bekleyip beklemediği sorulduğunda, Yakovenko (gene gülerek) yanıtladı: “İnsanlar depresif ve kasvetli mi olacak? ? Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum.”

Solana Spaces mağazasında yada Solana’nın geliştirici merkezli Hacker Houses etkinliklerinde “insanların hala eğlendiğini” gözlemledi ve yüksek sesle bu esnek tavrın, inşaatçıların aslına bakarsanız birden fazla kripto piyasası döngüsü yaşamış olmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak etti.

“Sankiler: ‘Eh, işte gene başlıyoruz. Ikimiz de elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz,” dedi Yakovenko. “Kısaca bu mevzuda oldukça iyi bir tutuma haiz olma eğilimindeler.”

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde gm podcast’in tam bölümünü kulak verin ve abone olduğunuzdan güvenli olun.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir