Fed, kripto bankalarına ana hesaplar vermek için uzun süreden beri beklenen yönergeleri yayınlayacak

ABD Birleşik Devletleri Federal Biriki Kurulu Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, biriki bankalarının Federal Biriki hesapları ve ödeme hizmetleri taleplerini gözden geçirirken dikkate alacakları faktörlere ilişkin yönergelerini tamamladığını duyurdu. Kılavuzlar, müracaat sahibinin risk düzeyine bağlı olarak sağlanacak durum tespiti düzeyi ile üç aşamalı bir araştırma çerçevesi oluşturur.

Kılavuzlar ilk olarak Mayıs 2021’de, Mart ayında gösterilen ek bir teklifle önerildi ve Federal Kayıt’ta yayınlandıktan sonrasında yürürlüğe giren nihai kılavuzlar bunlara “büyük seviyede benzer”. Fed’den meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yeni faaliyetlerde bulunan ve yetkililerin hala uygun denetim ve düzenleyici çerçeveler geliştirdiği kurumlar, daha kapsamlı bir incelemeden geçecektir.”

Bununla beraber, çerçeve “eyalet ve federal yasalara gore yetkilendirilmiş federal olmayan sigortalı kurumlar içinde daha karşılaştırılabilir bir işlem sağlamak için” rafine edildi. Federal yasalara gore kiralanan sadece Federal Biriki nezaretine doğal olarak bir tüm ortaklık şirketi olmayan federal olmayan sigortalı kurumlar en sıkı incelemeye doğal olarak olacaktır. Finansal kurumların, küresel ödeme sistemlerine erişmek için bir Federal Biriki hesabına ihtiyacı vardır.

İlgili: Fed başkan yardımcısı Brainard, daha süratli kripto düzenlemesi çağrısında bulunmuş oldu, stablecoin’in rolünü deklare etti

Fed’in kripto bankalarına, çoğu zaman “ana hesaplar” olarak adlandırılan Federal Biriki hesaplarına erişim izni verme mevzusundaki yavaş yaklaşımı, kripto bankacıları içinde uzun süredir münakaşa yarattı. Wyoming, 2019’da “blockchain bankalarına” izin vermek için kurallar getirdi. Haziran ayında, Wyoming merkezli dijital varlık Custodia Bank, 19 aydır almayı beklediğini iddia ederek Federal Biriki Yönetim Kurulu ve Kansas City Federal Biriki Bankası’na dava açtı. bir ana hesap, cevap süresi mevzusunda yasal olarak belirlenmiş sınırları aştı.

Lummis-Gillibrand Görevli Finansal Yenilik Yasası, ana hesap başvurularına Fed yanıtları için gereklilikler yaratacaktır.

Federal Biriki Bankası başkanı Michelle Bowman yapmış olduğu açıklamada, yeni yönergelerin “saydam bir süreç sağlamanın yalnızca ilk adımı olduğu mevzusunda uyardı. […] Bu yayının, araştırmaların artık hızlandırılmış bir süre çizelgesinde tamamlanacağı beklentisini oluşturması riski var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir