Fed Kurulu ve FDIC, Voyager Digital’e Federal Mevduat Sigortası İddialarını Geri Çekmesini Sipariş Etti – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Voyager Digital’in Temmuz ayının ilk haftasında batkı koruması başvurusunu takiben, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Federal Biriki Kurulu bugün şirkete ortak bir mektup yayınladı ve Voyager’ın FDIC iddialarına karşı bir durdurma ve vazgeçme talebinde bulunmuş oldu. FDIC’nin mektubu, Voyager’ın FDIC iddialarının yanlış ve yanıltıcı bulunduğunu ve işletmenin herhangi birinin “sigortasız bir mevduatın sigortalı bulunduğunu temsil etmesini yada ima etmesini” yasakladığını açıklıyor.

FDIC, Voyager Digital’in Yayınladığı Yanıltıcı ve Düzmece Federal Mevduat İddialarında Israr Ediyor

28 Temmuz 2022’de Federal Biriki Kurulu ve FDIC, halka açık şirket Voyager Digital Ltd.’ye (TSE: VOYG) bir mektup yayınladı. Mektup, batkı eden Voyager’ın yatırımcıları FDIC mevduat sigortasıyla ilgili iddialarla yanlış yönlendirdiğini ve firmanın Federal Mevduat Sigortası Yasasını ihlal etmekle suçlandığını iddia ediyor.

“FDIC ve Federal Biriki Sistemi Guvernörler Kurulu, Voyager Digital, LLC ve ilgili kurumlarının memurları, yöneticileri ve çalışanları tarafınca direkt yada dolaylı olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğuna inanmak için sebeplere haizdir. , Voyager’ın mevduat sigortası statüsü ile ilgili olarak, 12 USC § 1828(a)(4)’yi ihlal ediyor,” yazısının ayrıntıları Voyager’a gönderildi.

FDIC, Voyager’ın internet sayfasında, mobil uygulamada ve toplumsal medyada “Voyager’ın kendisi FDIC sigortalıdır”, “Voyager kripto para birimi platformuna yatırım icra eden müşteriler FDIC sigortası kapsamına girecek” şeklinde yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yaptığını ve ” FDIC, müşterileri Voyager’ın kendisinin başarısızlığına karşı sigortalayacaktır.” FDIC’nin Voyager’a yazdığı mektup, bu iddiaların yanlış bulunduğunun altını çiziyor. Mektupta şunlar yazıyor:

Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır ve bugüne dek haiz olduğumuz bilgilere dayanarak, beyanların muhtemelen yanlış yönlendirildiği ve fonlarını Voyager’a yatıran ve fonlarına derhal erişimi olmayan müşteriler tarafınca güvenmiş olduğu anlaşılmaktadır.

Voyager, şimdi, herhangi bir halde Voyager’ın FDIC tarafınca sigortalı bulunduğunu öne devam eden herhangi bir yanlış beyanı kaldırarak problemi çözmekle göreve getirilmiştir. Voyager’ın hükümetin talebini yerine getirmek için iki iş günü var. Voyager, FDIC’nin iddialarının yanlış bulunduğunu düşünürse, şirket sağlanan informasyon ve belgelerle bunu kanıtlamaya çalışabilir.

FDIC, “süratli cevap” istiyor yada “yukarıda belirtilen yada öteki herhangi bir yasa yada düzenleme ihlali yada güvenli olmayan yada sağlam olmayan bankacılık uygulaması ile ilgili olarak, uygun olduğu şekilde daha çok işlem yapmak” zorunda duracak.

Bu hikayedeki etiketler

Uygulama İddiaları, iddialar, yanlış beyanlar, FDIC, FDIC İddiaları, Federal Mevduat Sigorta Kurumu, Federal Mevduat, Federal Biriki Kurulu, Sigortalı Mevduat, Mektup, yanıltıcı, Yönetmelik, ihlal, voyager, Voyager Digital, Web Sitesi İddiaları

Firmanın Voyager’ın FDIC sigortalı bulunduğunu söyleyen yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu iddia eden Voyager Digital’e gönderilen FDIC mektubu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Haber amaçlı fotoğraf kredisi: Mark Van Scyoc – Shutterstock

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir