Fed, Voyager’ın ‘yanlış’ iddiaları kaldırmasını talep ediyor mevduatlar FDIC sigortalıdır

Cypto borç veren Voyager Digital, kullanıcılarının mevduat hesaplarının FDIC sigortalı olduğuna dair “yanlış ve yanıltıcı” ifadeleri kaldırmaya yönlendirildi.

28 Temmuz’da Federal Biriki ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Baş Hukuk Müşavir Yardımcısı Seth Rosebrockfrom ve Jason Gonzalez tarafınca Voyager Digital’e yazılan ortak mektupta, yazarlar temsillerin müşteriler tarafınca “muhtemelen yanlış yönlendirildiğini ve güvenildiğini” söylemiş oldu. Artık ona erişimi olmayan Voyager’a para yatıran şahıs.

“Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır ve bugüne dek haiz olduğumuz bilgilere dayanarak, beyanların büyük olasılıkla yanlış yönlendirildiği ve fonlarını Voyager’a yatıran ve fonlarına derhal erişimi olmayan müşteriler tarafınca güvenmiş olduğu anlaşılmaktadır.”

Fed ve FDIC, Voyager’ın “internet sayfası, mobil uygulaması ve toplumsal medya hesapları da dahil olmak suretiyle çevrimiçi olarak çeşitli beyanlarda bulunduğunu” iddia ediyor ve bunun şu şekilde bulunduğunu öne sürüyor:

“(1) Voyager’ın kendisi FDIC sigortalıdır; (2) Voyager kripto para platformuna yatırım meydana getiren müşteriler, Voyager’a sağlanan, Voyager tarafınca tutulan yada Voyager ile tutulan tüm fonlar için FDIC sigorta kapsamı alacak; ve (3) FDIC, müşterileri Voyager’ın kendisinin başarısızlığına karşı sigortalayacaktır.”

Mektup ek olarak, Voyager’ın düzenleyicinin taleplerine uygunluğunu iki iş günü içinde yazılı olarak teyit etmesini ve 10 gün içinde FDIC sigortasına ilişkin tüm beyanların tam listesini sunmasını talep etti.

Ek olarak, Voyager’ın durdurma ve çekilme mektubunda belirtilen talepleri karşılasa bile, bunun düzenleyicinin uygun görülmesi halinde daha çok işlem yapmasını engellemeyeceği mevzusunda uyardı.

Voyager’ın internet sayfası şu anda 2021’in başlarında ve 2022’nin başlarında internet sayfasında FDIC sigortasını çevreleyen dili güncellemek ve netleştirmek için FDIC ile beraber çalıştığını belirtiyor.

Şu anda, FDIC sigortasını çevreleyen dil, Voyager nakit hesabındaki USD’nin Metropolitan Commercial Bank’ta (MCB) tutulduğunu ve FDIC sigortalı bulunduğunu belirtir.

“FDIC sigortası Voyager’ın başarısızlığına karşı koruma sağlamaz, sadece açık olmak gerekirse: Voyager alan kişi nakit tutmuyor, bu nakit MCB’de tutuluyor.”

Cointelegraph yorum için Voyager’a ulaştı sadece yayınlandığı tarihte derhal bir cevap alamadı.

Bir tek 6 Temmuz’da Voyager Digital, başlangıçta Terra ekosisteminin çöküşünden meydana gelen ve ondan sonra Singapurlu hedge fonu Three Arrows Capital (3AC)’in temerrüde düşmesiyle daha da kötüleşen piyasa kargaşasının ortasında 10 milyar ila ortalama 100.000 alacaklıya kadar olan borçları öne sürerek batkı başvurusunda bulunmuş oldu. milyon kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir