Federal hapis cezasına çarptırılan Bitcoiner, OTC ticaretine karışan kullanıcıları uyardı

‘Tabip Bitcoin’ yada onların kolu Rizzn olarak da malum Mark Alexander Hopkins, davasındaki cezayı toplumsal medya takipçilerine açıkladıktan sonrasında “Bitcoin p2p işlemi yapmanın federal bir kabahat bulunduğunu” iddia etti.

Pazar günü bir Twitter iletisinde, Hopkins, lüzumlu lisans olmadan bir kripto işletmesi işlettiği iddiasıyla suçunu kabul ettikten sonrasında Teksas’taki bir federal ıslah kurumunda 6 ila 15 ay içinde karşı karşıya kaldıklarını söylemiş oldu. Rizzn’e gore, ABD Mali Suçları Uygulama Ağı yada FinCEN, ilk olarak 1992’de yürürlüğe giren bir yasanın 2019 yorumunu kullandı – 18 USC 1960 – onları yasadışı bir halde “para aktarma işi” yürütmekle suçlamak için.

Rizzn, “Bu, kripto parası olan herhangi birinin p2p ticareti yaptığında (kısaca bir borsa ile değil), şu anda yorumlandığı benzer biçimde bu tüzük uyarınca yasal olarak görevli oldukları anlamına geliyor” dedi. “Uygulamada, bu her şeyi kapsayan bir yasadır. Başlangıçta bu dolandırıcılıkta bir kral olduğumdan şüpheleniliyordu ve o şekilde olmadığım netleştiğinde, bitcoinlerimi satmadan ilkin federal olarak kaydetmediğim bir davayı kolayca oluşturabildiler.”

Kısaca hey, belirsiz bir süre için çevrimdışı olacağım. Birkaç yıl ilkin #Bitcoin satma suçundan dolayı Sam Amca’nın önümüzdeki 6 ila 15 ay süresince odamın ve pansiyonun faturasını ödeyeceği Beaumont FCI’a gidiyorum. pic.twitter.com/2VwI2KEZ4N

— FreeRizzn.eth (,) (@rizzn) 4 Eylül 2022

Alana 2011’de katıldıklarını söyleyen Bitcoiner, Bitcoin (BTC) ile para aklamak için tecim grubunu kullanan yasadışı bir piyango planına karışan fena bir aktörün ortasında 2019’da “yüz binlerce OTC tüccarından biri” olduklarını iddia etti. alımlar. Rizzn, bir kabahat için soruşturulduğunu bilmediğini ima ettikleri parti adına fiat-kripto borsalarını kolaylaştırmanın ABD makamları tarafınca hedef alınmasına niçin bulunduğunu iddia etti:

“Ekim 2019’da evimi basan 15 silahlı FBI ajanı ile tam bir ortaklaşa iş yaptım. 2020’de baskın yapıldıktan sonrasında kriptoda akıcı bir avukat bulamadım. […] 18 USC 1960 suçlamasına itiraz edersem, aileme karşı her türlü işlemin düşeceği söylendi.”

Rizzn’e gore, “FinCEN ile bir Bitcoin satıcısı olarak tamamen kayıtlıydılar”, sadece Hakkaniyet Bakanlığı gene de yasadışı işlemlere katılımlarına dayanarak onları hedef aldı. ABD Avukat Vekili Prerak Shah, o sırada Hopkins’in “federal yasaları görmezden geldiğini ve dolandırıcıların yasa uygulayıcıların radarı altında çalışmak için Bitcoin’i kullanmasına izin verdiğini” ve işlemlere dahil olan fonların kaynağını doğrulamak için adım atmadığını söylemiş oldu – 550.000 ile 550.000 dolar içinde. O vakit 1.5 milyon dolar. Rizzn, Hakkaniyet Bakanlığı’nın iddialarının çoğuna, doğru Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme uygulamalarını yaptıklarını söyleyerek itiraz etti.

Rizzn, “Bunu dikkate almayı ve çözmeyi mühim kılan şey şu: Ben bir hiçim,” dedi.

“Ben Ross değilim. Dark web’de değildim. Ben Edward değilim. NSA için çalışmadım. Ben Julian değilim. Ulusal sırları kırmadım. Ben bir tek artı işaretine takılmış basit bir Bitcoinciyim.”

Hapishaneye girmeden ilkin, Bitcoiner, görünüşe gore öteki kripto kullanıcılarının aynı yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalmamasını sağlamak için ABD’deki eyalet ve federal düzeyler içinde düzenleyici netlik çağrısında bulunmuş oldu.

Rizzn, “Federallerin ve eyaletlerin esrar kullanımı mevzusunda farklılık göstermesi benzer biçimde, federaller ve eyaletler de p2p kripto kullanımı mevzusunda ihtilaf yaşıyor” dedi. “Delaware, Texas ve Wyoming, p2p kripto kullanımını, her gün yüz binlerce suçlu (benim benzer biçimde!) üretecek şekilde etken olarak teşvik ediyor. a) mümkün olduğunca uyumlu olmanın ve b) ideal olarak, ilk etapta aşırı erişim rehberliğinin geri alınması.”

İlgili: Rusya Merkez Bankası, kripto da dahil olmak suretiyle P2P işlemlerinin izlenmesini sıkılaştırıyor

FinCEN, Nisan 2019’da bir Kaliforniya sakinine karşı benzer suçlamalarda bulunarak, kripto ve fiat P2P değiştiricisi olarak çalışırken para iletim yasalarını kasten ihlal ettiklerini iddia etti. Sadece bu davada sanık bir tek 35.000$ para cezasına çarptırıldı ve benzer finansal faaliyetlerden men edildi – hapis cezası değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir