Federal Biriki, ana hesaba kripto erişimiyle ilgili yönergeleri tamamlayacak

ABD Federal Rezervi, 15 Ağustos’ta, Fed ana hesaplarına ve ödeme hizmetlerine erişmek için kripto için yönergeler yayınlamayı planladığını söylemiş oldu.

Bir ana hesap, finansal kurumların aracı bankalar olmadan küresel ödeme sisteminin bir parçası olmasına izin verir.

Basın açıklamasına bakılırsa, düzenleyici, yeni tür finansal ürünler sunan kurumların son zamanlarda büyüdüğünü ve birçoğunun ana hesaplara erişim talep ettiğini söylemiş oldu. Düzenleyici, bu talepleri gözden geçirmek ve saydam ve tutarlı bir karar sağlamak için yeni yönergeler yayınlayacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Yardımcısı Lael Brainard şunları söylemiş oldu:

“Yeni kılavuzlar, güvenli, kapsayıcı ve yenilikçi bir ödeme sistemini desteklemek için Federal Biriki hesaplarına yönelik talepleri ve ödeme hizmetlerine erişimi değerlendirmek için tutarlı ve saydam bir süreç sağlıyor.”

Rehberlik teklifi, 2021’de Fed’in ortalama 300 kamuoyu yorumu almasıyla başladı.

rehberlik iyi mi olacak

Basın açıklamasına bakılırsa, Fed, başvuruda bulunan finansal müessese için risk seviyelerine bağlı olarak değerlendirme sürecini değiştirebilir.

@GeorgeSelgin, @manmohanDCsingh ve @DavidBeckworth’ün Fed Ana Hesabı vermek için bu yeni Katmanlı çerçeve hakkında ne düşündüğünü merak ediyorum. https://t.co/0cje7Bq0rm pic.twitter.com/rb01ITYzMj

— Matthew Pines (@matthew_pines) 15 Ağustos 2022

Tier 1 bankalar federal olarak sigortalı kurumlardır, Tier 2 ise federal olarak sigortalı değildir, sadece “bir federal bankacılık kurumu tarafınca ihtiyatlı denetime tabidir”.

İlk iki aşama için gözden geçirme standardı, Aşama 3’teki firmalarla aynı değildir. Bunlar, “yeni faaliyetlerde bulunan ve yetkililerin kendileri için hala uygun denetim ve düzenleyici çerçeveler geliştirdiği” firmaları ihtiva eder.

Basın açıklaması, nihai yönergelerin, eyalet ve federal yasalara bakılırsa yetkilendirilen federal olmayan sigortalı kurumların, kamu yorumlarına dayalı olarak benzer bir araştırma sürecine haiz olmasını sağlayacağını belirtti.

Custodia, gecikmeli cevap için Fed’e dava açtı

Wyoming merkezli kripto şirketi Custodia, Haziran ayında ana hesap başvurusuna geciken yanıtı sebebiyle Federal Biriki’e dava açmıştı.

Custodia’ya bakılırsa, Fed “istedikleri vakit ve şekilde tam bir gizlilik içinde hareket etmesine” müsaade eden bir prosedür benimsedi.

Davaya Fed’in yanıtı 16 Ağustos’ta verilecek.

Kraken ek olarak Fed ana hesabına erişim talep etmişti. Kripto borsası ve Custodia bu yıl yönlendirme numaraları aldı.

Gösterilen: ABD, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir