Fei Protokolü kurucusu, hack itfasının arkasından gölgelenme Kabile DAO’yu önerdi

Nisan 2022’de çeşitli Rari Fuse havuzlarından ortalama 80 milyon dolar akıtan bir hücum, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Fei Protocol’ün ekosisteme verilen ziyanı en aza indiren bir çözüm bulmasını gerektirdi. Fei Labs’ın Kabile DAO’nun katılımının iptal edilmesini şiddetle tavsiye eden son teklifi, topluluktan karışık duygular aldı.

Fei Protokolü kurucusu Joey Santoro, firmanın Fuze kurbanlarını tazmin etme niyetini ortaya koyan son olarak teklifi, TIP-121: Kabile DAO’nun geleceğine ilişkin teklifi duyurdu. Ek olarak varlık itfası ve likidite ve getiriyi yöneten protokol kontrollü kıymet (PCV) varlıklarının dağıtımına ilişkin planları da detaylandırıyor.

Ümit ederim bu teklif toplumda yankı bulur ve desteğiniz için teşekkür ederiz.https://t.co/RjpS9j4x2H

— Joey’nin ERC-4626’sı (@joey__santoro) 19 Ağustos 2022

Topluluk üyeleri, teklifte vakit çizelgesi ve kati sayıların eksikliğini sorguladı.

TIP-121 teklifinin bir parçası. Kaynak: kabile.fei.money

Üyelerden biri, onigiri şunları söylemiş oldu:

“Güvenin kırıldığını düşünüyorum ve kana susamış bir avukatlar ordusunun muhtemelen gözden kaçırılmış olduğu bu kadar belirsiz teklifin kullananların lehine olacağına inanamıyorum.”

Fei Protokolü daha ilkin bilgisayar korsanına 80 milyon dolarlık varlıkları geri vermesi için 10 milyon dolarlık bir ödül teklif etti, sadece bilgisayar korsanından cevap alamadı.

Çeşitli Rari Fuse havuzlarında bir istismar bulunduğunun farkındayız. Kök nedenini belirledik ve daha çok ziyanı azaltmak için tüm borçlanmayı duraklattık.

İstismarcıya, lütfen 10 milyon dolarlık ödülü kabul edin ve kalan kullanıcı fonlarını iade ederseniz sual sorulmadan.

— Fei Protokolü (@feiprotocol) 30 Nisan 2022

Protokol, riski azaltan görevli bir yön ararken, yönetişime gerek kalmadan FEI pimini savunmayı amaçlar. Teklifi, “Bu teklifin tamamlanmasının arkasından ve bireysel parçalarının başarısız olup olmadığına bakılmaksızın, Fei Labs artık Kabile DAO’ya katılmayacak” dedi.

İlgili: BlueBenx çalışanları kovdu, 32 milyon dolarlık hack’e atıfta bulunarak para çekmeyi durdurdu

Pozitif tarafı, Ethereum tabanlı algoritmik stabilcoin projesi Beanstalk Farms, 77 milyon dolarlık bir yönetişim istismarının arkasından kapatıldıktan bir tek dört ay sonrasında tekrardan başladı.

Bugün, Beanstalk Farms, Beanstalk’ın ilk dağıtımının birinci yıl dönümünde Durdurulmayacağını duyurmaktan coşku duyuyor.https://t.co/HxZmwWksZe

— Beanstalk Farms (@BeanstalkFarms) 6 Ağustos 2022

“Beanstalk bu çilenin öteki ucundan her zamankinden daha kuvvetli çıktı. BEAN stabilcoin ve protokolünün arkasındaki geliştirici grup Publius, Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada, “Bu, protokolün kredibilitesinin ve izinsiz bir geleceğin gerçekleştirilmesine destek olma potansiyelinin bir kanıtıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir