Fidelity, Ethereum Endeks Fonu Başlattı — Müşterinin ‘BTC’nin Ötesinde Dijital Varlıklara Maruz Kalma Talebi’ Görüyor – Finance Bitcoin News

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na meydana getirilen bir müracaat, Fidelity’nin 4 Ekim 2022’de Fidelity Ethereum Endeks Fonu olarak malum bir yatırım ürününü piyasaya sürmeyi planladığını gösterdi. Yeni fon, borsada işlem gören bir fon olmasa da, şu şekilde yapılandırıldığı söyleniyor. bir “geleneksel sınırı olan ortaklık”.

Geleneksel Sınırı olan Ortaklık

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) meydana getirilen bir dosyaya gore, Fidelity 4 Ekim 2022’de bir Ethereum endeksi başlatmayı planladı. Dosyaya gore, güvenlikle ilgilenen bir yabancıdan kabul edilen minimum yatırım 50.000 dolar. Yazının yazıldığı sırada, fonun 5 milyon doların üstünde bir varlığı vardı.

Barron’s Advisor tarafınca gösterilen bir raporda açıklanmış olduğu suretiyle, Fidelity Ethereum Index Fund olarak da malum yeni menkul kıymet, borsada işlem gören bir fon (ETF) değil. Bunun yerine, ethereum endeks fonunun “geleneksel sınırı olan ortaklık” olarak yapılandırıldığı söyleniyor.

Investopedia’ya gore limited ortaklık, iki yada daha çok ortaktan oluşan bir ortaklıktır. Genel ortak olarak malum bir ortak, işi yönetmekten sorumluyken, sınırı olan ortaklar olarak da malum öteki ortaklar, işletmenin günlük faaliyetlerine dahil değildir.

Müşterilerin Bitcoin’in Ötesinde Maruz Kalma Talebi

Yatırım şirketi sözcüsü, Fidelity’nin benzer bir bitcoin fonu başlatmasının üstünden iki yıldan kısa bir süre sonrasında ETH tabanlı bir endeks fonu başlattığına dair açıklamaları yorumlayarak şunları söylemiş oldu:

Bitcoin’in ötesinde dijital varlıklara maruz kalma için satın alan talebini görmeye devam ettik.

Kıyaslaması Fidelity Ethereum Index PR (FIDETHP) olan yeni fonun, onaylanmış borsalardan elde edilmiş ikinci en büyük kripto varlık fiyat beslemeleri kullanılarak oluşturulduğu bildiriliyor.

Bu öykü hakkında düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Haber amaçlı fotoğraf deposu: ThomasAFink / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir