FIFA, Dünya Kupası Koşusunda Algorand’da NFT Platformunu Başlattı

2022 Dünya Kupası’na yalnız aylar kala, futbolun küresel yönetim organı olan FIFA, futbol temalı dijital koleksiyonlar için bir NFT platformu başlatacağını duyurdu.

FIFA+ Collect platformu, bu ayın sonunda piyasaya sürülecek ve FIFA’ya gore mühim futbol anlarını, sanatını ve görüntülerini betimleyen “uygun fiyatlı, kapsayıcı ve erişilebilir” NFT’ler içerecek. Kasım sonunda Katar’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası başlarken, küresel futbol turnuvasından anlamış olur da dijital koleksiyonlara dönüştürülebilir.

NFT’ler, sanat, profil resimleri yada video oyunu öğeleri şeklinde dijital varlıklar üstünde iyelik kanıtı görevi gören benzersiz blok zinciri belirteçleridir. FIFA+ Collect, MIT profesörü Silvio Micali tarafınca geliştirilen bir Proof-of-stake Ethereum ve Solana alternatifi olan Algorand blok zincirinde çalışacak. Mayıs ayında Algorand, FIFA’nın resmi blockchain ortağı oldu.

FIFA’nın Baş İşletme Sorumlusu Romy Gai yapmış olduğu açıklamada, “Tıpkı spor hatıraları ve çıkartmalar şeklinde, bu da dünyanın dört bir tarafındaki taraftarlar için en sevdikleri oyuncularla, anlarla ve daha fazlasıyla yeni platformlarda etkileşim oluşturmak için erişilebilir bir fırsat” dedi.

FIFA+ Collect’in lansmanına hangi koleksiyonların dahil edileceğine dair daha çok detay ve Dünya Kupası süresince ne tür NFT’lerin dağıtılacağına dair tanıtımlar yakında yayınlanacak. NFT platformu, organizasyonun canlı futbol oyunları, haberler, oyunlar ve orijinal içerik platformu olan FIFA+’da yayınlanacak.

Algorand, bu senenin başlarında dijital müzik paylaşım hizmeti Napster’ı satın alması ve bir zamanlar eşler arası bir müzik paylaşım hizmeti olan LimeWire ile ortaklık yapmış olduğu için manşetlere çıktı. Müzik Grubu’nun etiketi.

Algorand, bu Kasım ayında Doha’daki tek kripto varlığı olmayacak. Mart ayında Crypto.com, Dünya Kupası’nın hususi kripto borsası sponsoru olacağını duyurdu. Sadece şirket, iddialı spor ortaklıkları gündemini daraltıyor olabilir: bu haftanın başlarında, Avrupa Şampiyonlar Ligi UEFA ile 495 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşmasından vazgeçmiş olduğu bildirildi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir