FIFA, Futbol Taraftarları için NFT Platformunu Başlatacak – Bitcoin Haberleri

Internasyonal futbol yönetim organı FIFA, dünyanın dört bir tarafındaki spor fanatikleri için bir NFT platformunun yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. FIFA+ Collect, FIFA dünya kupalarının en güzel oyun anlarını yaşatan dijital koleksiyonlar sunacak.

FIFA, Blockchain Şirketi Algorand ile Ortaklaşa NFT Platformu Geliştiriyor

Internasyonal Futbol Federasyonları Federasyonu (FIFA), bu ayın sonlarında, değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) için yeni platformunu açmaya hazırlanıyor. Müessese, Cuma günü gösterilen bir basın açıklamasında, FIFA+ Collect’in başlangıçta bir takım ilk token koleksiyonu yayınlayacağını ve yaklaşmakta olan hususi ve sınırı olan sayıda koleksiyonlarla ilgili ayrıntıları açıklayacağını söylemiş oldu.

Dijital koleksiyonlar, futbol maçlarından unutulmaz anları temsil edecek ve FIFA Dünya Kupası ve FIFA Bayanlar Dünya Kupası turnuvalarından ikonik sanat ve görüntüler içerecek. FIFA Baş İşletme Sorumlusu Romy Gai, “Bu coşku verici duyuru, FIFA koleksiyonlarını herhangi bir futbol taraftarının kullanımına sunarak, FIFA Dünya Kupası’nın bir parçasına haiz olma olanağını demokratikleştiriyor” yorumunu yapmış oldu:

Fandom değişiyor ve dünyanın dört bir tarafındaki futbol fanatikleri oyunla yeni ve coşku verici şekillerde etkileşime giriyor… Tıpkı spor hatıraları ve çıkartmalar benzer biçimde, bu da dünyanın dört bir tarafındaki taraftarların en sevdikleri oyuncularla, anlarla ve daha fazlasıyla yeni platformlarda etkileşim kurmaları için erişilebilir bir fırsat.

FIFA+ Collect, federasyonun dünyanın dört bir yanından canlı futbol maçlarına, interaktif oyunlara, haberlere, turnuva bilgilerine ve öteki orijinal içeriklere erişim elde eden dijital platformu FIFA+’da satışa sunulacak. FIFA+ Collect başlangıçta üç dilde (İngilizce, Fransızca ve İspanyolca) piyasaya sürülecek ve daha fazlası web ve mobil cihazlarda sunulacak.

FIFA’nın NFT platformu, Algorand ile bu senenin başlarında duyurulan ortaklığın bir parçası olarak oluşturuldu. Firmanın geçici CEO’su W. Sean Ford, “FIFA’nın Algorand tarafınca sağlanan Web3 ile köprü kurma taahhüdü, yenilikçi ruhlarının ve futbol taraftarlarıyla direkt ve sorunsuz bir halde etkileşim kurma arzusunun bir kanıtıdır” dedi. Mayıs ayında, FIFA ve blockchain teknoloji şirketi, Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde bir sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması üstünde anlaşmıştı.

Bu hikayedeki etiketler

Algorand, dernek, Blockchain Şirketi, koleksiyon, Dijital Koleksiyon, fanlar, federasyon, FIFA, FIFA+ Collect, futbol, ​​yönetim organı, nft, NFT’ler, katar, Jetonlar, Dünya Kupası

FIFA’nın gelecekte kripto ile ilgili başka girişimlerde bulunmasını bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir