Filipinler fikir kuruluşu Infrawatch, Binance’in yasaklanmasını istiyor

Filipinler merkezli fikir kuruluşu Infrawatch PH, yetkililere Binance’in Asya ülkesindeki operasyonunu soruşturması için dilekçe verdi.

25 Temmuz tarihindeki bir mektupta, fikir kuruluşu Binance’in ülkede lisanssız etkinlik gösterdiğini iddia etti. Kripto borsasının Manila’da malum bir ofisi olmadığını ve ülke vatandaşlarını istihdam etmek için üçüncü taraf şirketleri kullandığını sürdürdü.

“Binance, Komisyon’a kayıt olmanın temel şartına uymadan ve finansal araçları işletmek ve sunmak için lüzumlu lisansları güvenceye almadan ülkede sanal bir varlık değişiklik platformu olarak iş yapıyor.”

Öteki ihlaller

12 sayfalık mektup, kripto firmasının ülkedeki operasyonuyla ihlal etmiş olduğu öteki ihlalleri detaylandırdı.

Fikir teşekkürüne bakılırsa, ülkedeki spot tecim, marj ticareti, P2P ticareti, kripto kredisi ve vadeli işlem sözleşmesi şeklinde Binance ürün teklifleri menkul kıymetlerdir, doğrusu borsa işine devam etmeden ilkin Filipin SEC’e kaydolmalıdır.

Infrawatch PH, Binance’in Filipinlileri kripto hediyeler, parasal ödüller, dinlence gezileri vb. kullanarak platforma katılmaya ikna ederek yasadışı satış promosyonu yaptığını iddia etti.

Infrawatch PH ek olarak Changpeng Zhao liderliğindeki borsanın birçok ülkede yasaklandığını ve Terra/LUNA çöküşünden onu görevli tuttuğunu söylemiş oldu.

Infrawatch, Binance’in yasaklanmasını istiyor

Fikir kuruluşu, SEC’in Binance’e para cezası vermesini istiyor ve firmanın yada iştirakinin komisyona kaydolmasını engelliyor.

Fikir kuruluşu toplayıcısı Terry Ridon şunları söylemiş oldu:

“SEC, vicdansız çevrimiçi borç verme hizmetlerini yasaklayarak halka iyi hizmet etti. Benzer şekilde ülkedeki kayıt dışı ve düzenlemeye doğal olarak olmayan kripto para borsaları için de aynısını yapmalıdır.”

Binance cevap veriyor

Bir Binance sözcüsü, firmanın ülkede sanal varlık servis sağlayıcısı ve elektronik para ihraççısı olarak lisans almak için düzenleyicilerle çalıştığını söylemiş oldu.

Sözcü, Binance’in “Filipinler’in giderek artan canlı Web3 ve blockchain ekosistemine katkıda bulunmayı” hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca, Filipinler Tecim ve Endüstri Bakanlığı (DTI), daha ilkin düzenleyici netlik eksikliği sebebiyle fikir kuruluşunun yasak çağrısını reddetmişti.

Son zamanlarda, Hollanda merkez bankası Binance’e lisanssız etkinlik gösterdiği için 3.35 milyon € para cezası verdi.

Gösterilen: Binance, Borsalar

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir