Fintech Devinin 2019’da Uygulanmış olduğu Bildirildi – Fintech Bitcoin Haberleri

Nijeryalı fintech tek boynuzlu atı Flutterwave’in 2019’da Kenya Merkez Bankası’na ödeme hizmeti sağlayıcı lisansı için başvuruda bulunduğunu söylediği bildirildi. Fintech ek olarak merkez bankasıyla devamlı temas halinde bulunduğunu ve alacağını umduğunu söylemiş oldu. lisans.

CBK İddiaları

Nijeryalı fintech devi Flutterwave, 2019’da Kenya Merkez Bankası’na (CBK) bir işletme lisansı başvurusu sunduğunu söylemiş oldu. Flutterwave’in yasadışı bir halde etkinlik gösteriyor olabileceğine dair endişeleri ortadan kaldırma hamlesi, CBK’nın Kenya finans kurumlarının ticari anlaşmalar yapmasını engelleme kararının arkasından geldi. fintech grupları.

Bitcoin.com News tarafınca daha ilkin bildirildiği suretiyle, CBK’nın finans kurumlarına yönelik yönergesi, CBK yöneticisi Patrick Njoroge gazetecilere Flutterwave ve Chipper Cash’in merkez bankasından lisans ve yetki almadan para havalesi işlerini yürüttüğünü söylemesinden kısa bir süre sonrasında gösterildi. Benzeri, Flutterwave’in 50 milyon dolardan fazla tutan banka hesaplarını bloke eden Kenya Varlık Kurtarma Ajansı tarafınca da yapılmış oldu.

Fintech’in Kenya lisans problemlerine ilişkin raporların ortaya çıkmasından sonrasında, Flutterwave’in bu pazara girişinin “Kenya Merkez Bankası tarafınca lisanslanan bankalar ve mobil ağ operatörleri ile ortaklıklar yöntemiyle” bulunduğunu öne sürerek cevap verdiği bildirildi.

Sadece Business Daily tarafınca hazırlanan bir rapora nazaran, Flutterwave şimdi bir işletme lisansı başvurusunda bulunmanın yanı sıra CBK ile çalıştığını ve hala lisansı almayı beklediğini iddia ediyor.

“2019’da operasyonlarımız büyüdükçe Flutterwave, bir ödeme hizmeti sağlayıcı lisansı başvurusunda bulunmuş oldu. Tüm gereksinimleri sağladığımızdan güvenli olmak için Kenya Merkez Bankası ile devamlı ilişki halindeyiz ve lisansımızı almayı dört gözle bekliyoruz, ”diyor fintech tarafınca gösterilen bir bildiride.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Nick Fox / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir