Fintech Şirketi Galoy 4 Milyon Dolar Artırdı, Startup Bitcoin Destekli Bileşik Dolar Ürününü Tanıttı – Bitcoin Haberleri

Çarşamba günü, El Salvador’un Bitcoin Plaj Cüzdanının arkasındaki şirket Galoy, firmanın Hivemind Ventures liderliğindeki bir yatırım turunda 4 milyon dolarlık fon sağladığını duyurdu. Aynı gün, başlangıç, ABD dolarına sabitlenmiş bitcoin destekli bileşik bir dolar oluşturmak için türev sözleşmelerinden yararlanan bir stablecoin konsepti olan Stablesats adlı yeni bir ürünü piyasaya sürdü. Stablesats ürünü, insanların Lightning Network üstünden işlem yapmalarına ve bununla beraber kripto piyasası oynaklığına karşı korunmalarına olanak tanır.

Fintech Startup Galoy, Hivemind Ventures Tarafınca Yönetilen Bir Finansman Turunda 4 Milyon Dolar Artırdı

Bitcoin Beach Wallet’ın arkasındaki girişim olan Galoy, 3 Ağustos’ta iki duyuru yapmış oldu. İlk duyuru, firmanın “bitcoin-yerel bankacılık altyapısını ilerletmek” için stratejik yatırımcılardan 4 milyon dolar topladığını ayrıntılarıyla deklare etti. Finansman turu Hivemind Ventures tarafınca yönetildi, sadece son finansman Alphapoint, Valor Equity Partners, Timechain, El Zonte Capital, Kingsway Capital ve Trammell Venture Partners’tan kaynaklandı. Galoy ek olarak, “öteki önde gelen bitcoin yatırımcılarının” finansman turuna katıldığını belirtti.

Hivemind Ventures’ın kurucusu Max Webster, Lightning Network benzer biçimde teknolojilerin küresel olarak benimsenmesini desteklemek için açık kaynaklı bitcoin bankacılığının fazlaca mühim olduğuna inanıyor. Webster bir basın açıklamasında, “Galoy, herhangi bir topluluk yada kuruluşun kendi bankası olma ve dünyanın ilk açık para ve ödeme standardına girme barajını mühim seviyede azaltıyor” dedi.

Lightning Network (LN), ödeme ağını ölçeklendirmeyi ve onchain işlemlerden daha düşük ücretlerle eşler arası işlemlere izin vermeyi amaçlayan, Bitcoin üstüne inşa edilmiş bir katman iki (L2) protokolüdür. Galoy’un kurucusu Nicolas Burtey, LN’nin BTC ödemelerinin geleceği olduğuna yürekten inanıyor. Burtey, fon artırma duyurusu esnasında “Bitcoin ve Lightning’in geleneksel finansı bozmuş olduğu bir sır değil” dedi. Galoy ekibini, katkıda bulunanları ve müşterileri, daha açık ve kapsayıcı bir küresel finansal sisteme doğru bir köprü oluşturmak için beraber çalışan bir topluluk olarak görüyoruz” dedi.

Galoy, Lightning Network Destekli Bitcoin Destekli Bileşik Dolar olan Stablesats’ı Deklare etti

Şu anda, LN sisteminde kilitli olan kıymet kabaca 79.60 milyon dolar yada 3.418.14 BTC civarında. Bağış toplama duyurusuna ek olarak Galoy, Stablesats adlı yeni bir ürünü de ortaya çıkardı. Galoy, bir blog yazısında Stablesats ürününün kripto ödeme platformuna eklenecek son olarak özelliklerden biri bulunduğunu detaylandırdı. Galoy’un blog yazısında, “Stablecoin’lere yada fiat banka entegrasyonuna bir alternatif olan Stablesats, USD’ye sabitlenmiş bitcoin destekli bileşik dolar oluşturmak için türev sözleşmeleri kullanıyor” diyor. Galoy’un duyurusu şunları ekliyor:

Bu, Lightning cüzdanlarında dolar eşdeğeri USD hesaplarını etkinleştirerek, günlük işlemler için bitcoin kullanan kişiler için en büyük sorunlardan birini çözüyor: kısa vadeli döviz kuru oynaklığı.

Burtey, Lightning Network ve Stablesats benzer biçimde teknolojilerin dünyanın her yerindeki bölgelerde dijital işlemlerin gelişmesine destek olacağını düşünüyor. Burtey Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, “Bitcoin, Latin ABD, Afrika ve ötesinde daha ilkin banka hesabı olmayan topluluklara dijital işlemler getirdi” dedi. “Sadece, oynaklığı finansal yükümlülükleri yönetmeyi zorlaştırıyor. Stablesats özellikli Lightning cüzdanları ile kullanıcılar, varsayılan BTC hesaplarına ek olarak USD hesabından para gönderebilir, alabilir ve bu hesapta para tutabilir. Onların dolar kıymeti ise [bitcoin] hesap dalgalanırsa, USD hesabındaki 1 dolar, bitcoin döviz kurundan bağımsız olarak 1 dolar olarak kalır.”

Stablesats ürününün, ne olduğu ve değişen teknolojinin iyi mi kullanılacağı hakkında detaylı bir özet veren kendi internet sayfası vardır. Galoy’un Stablesats ve öteki ürünleri için açık kaynak kod tabanı Github’da görülebilir. Stablesats, bilhassa, “bileşik USD oluşturmak için devamlı ters takas isminde olan bir vasıta” kullanıyor ve ekip, “keşfedilecek başka garip yollar” bulunduğunu belirtiyor.

Bu hikayedeki etiketler

4 Milyon Dolar, Bitcoin, Bitcoin (BTC), BTC destekli, türev sözleşmeleri, El Zonte Capital, Fundraise, Galoy, Galoy Founder, Hivemind Ventures, Kingsway Capital, yıldırım ağı, ln, Nicolas Burtey, Ürün Lansmanı, Stablecoin, Stablesats, Stablesats Ürün, bileşik dolar, Timechain, Trammell Venture Partners, Valor Equity Partners

Galoy’un stratejik yatırımcılardan 4 milyon dolar toplaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Galoy’s Stablesats ürünü hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Galoy,

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir