Fintech Unicorn Revolut, Yeni İşe Alım Çılgınlığı Ortasında Hala ‘Kriptoda Yükseliyor’

Birçok kripto şirketi işten çıkarmaları duyururken, İngiltere’nin en büyük tek boynuzlu atı Revolut kripto kısmına ekleme yapıyor.

Bloomberg’e bakılırsa şirket, Avrupa, ABD ve İngiltere ofislerinde uyum, mali suçların önlenmesi, kripto yasal yardımı ve yazılım mühendisliği pozisyonları için işe alarak kripto personelini %20 oranında artıracak.

Revolut’un kripto genel müdürü Emil Urmanshin, ekibinin “kriptoyu uzun vadeli bir oyun olarak gördüğünü ve [we] kripto endüstrisinde yükseliş devam ediyor.” Kripto, firmanın küresel gelirinin yalnızca %5-10’unu oluştururken, bu marjlar daha büyük olduğunda genişlemek ve bir geleceğe hazırlanmak istiyor.

Bloomberg’e bakılırsa Revolut, kripto bölümünü güçlendirmenin yanı sıra popüler metaverse belirteci ApeCoin de dahil olmak suretiyle 22 yeni kripto para biriminin eklendiğini duyurdu.

Kripto sektöründe büyümeyi hedeflemek Revolut için yeni bir şey değil.

Ek olarak, Polkadot ile geçen ay, kullananların platformdaki çeşitli eğitim kurslarını tamamlayarak 15 ABD Dolarına kadar DOT kazanabilecekleri bir Kripto Kazan ve Öğren hususi durumunu kullanıma sundu.

Geçen Kasım ayında, ABD kullanıcıları için parasız kripto ticareti ekledi ve Revolut USA CEO’su Ron Oliveria, o sırada Decrypt’e “parasız kripto kısmı, yatırımcılara hizmet sağlayıcısı olduğumuz daha büyük bir adımın parçası” dedi.

Revolut, Decrypt’in işe alım hedeflerine ilişkin sorularına hemen hemen cevap vermedi.

İşten çıkarmalar kripto endüstrisini sert vurdu

Ayrıca, yatırımcı komisyoncu uygulaması Robinhood geçtiğimiz günlerde, Nisan ayındaki %9’luk bir kesintinin arkasından, kripto ayı piyasası sıkıntılarını ve enflasyonu gerekçe göstererek %23’lük bir personel işten çıkardığını duyurdu.

Gemini, Coinbase, OpenSea ve Crypto.com şeklinde kriptoya özgü firmalar da devam eden fiyat düşüşünün ortasında büyük indirimler deklare etti.

Piyasadaki durgunluktan büyük seviyede etkilenen borç verme ve borç alma platformu BlockFi, çalışanlara 10 haftalık ücretli izin ve çekilme etmeleri durumunda 10 haftalık uzatılmış sıhhat sigortası da sundu.

Revolut’un yanı sıra FTX, Kraken ve Binance’deki önde gelen kripto borsaları da işe alıyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, borsa “dikkatli bir halde işe alındığı” için “piyasa koşullarından bağımsız olarak büyümeye devam edebileceğini” söylemiş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir