Flagstar Bank, Signature Bank’ın Kripto Para İşlemleri Hariç Varlıklarını ve Şubelerini Satın Aldı – Bitcoin Haberleri

Pazartesi günü, Signature Bank’ın çöküşünden ortalama yedi gün sonrasında, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), New York Community Bancorp’un yüzde yüz iştiraki olan Flagstar Bank’ın, Signature’ın 40 eski şubesini ve varlıklarını satın aldığını duyurdu. Flagstar, bankanın kripto bankacılığı işiyle ilgili 4 milyar dolarlık mevduat haricinde Signature’ın neredeyse tüm mevduatını üstlendi.

FDIC, Signature Bank Başarısızlığından 2,5 Milyar Dolarlık Zarar Bekliyor, Silikon Vadisi Bankası için Teklif Penceresini Uzatıyor

FDIC, New York Community Bancorp’un bir iştiraki olan Flagstar Bank’ın Signature Bank’ın varlıklarını ve banka şubelerini 20 Mart 2023 itibarıyla satın aldığını duyurdu. Şubeler düzgüsel mesai saatleri içinde faaliyetlerine devam edecek. Dijital bankacılık işiyle ilgili mevduat sahipleri haricinde, Signature Bank’ın mevduat sahipleri otomatikman Flagstar Bank’ın mevduat sahipleri olacaktır.

Signature Bank’ın satın alınmadan ilkin dijital varlıklar işinden seçici bir halde iyi mi çıkarıldığını hakkaten anlayacağımızı umuyorum.

— David Marcus (@davidmarcus) 20 Mart 2023

FDIC’nin aksi yöndeki açıklamalarına karşın Flagstar, kripto para birimi operasyonlarını satın almadan Signature Bank’ı satın aldı. Satışa aşina olan kaynaklar, kripto faaliyetlerinin elden çıkarılması icap ettiğini öne sürmüştü, sadece FDIC geçen hafta bunun lüzumlu olmayacağı mevzusunda ısrar etti. New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı, FDIC’nin duyurusundan ilkin, Signature’ın kapatılmasının kripto para birimi ile ilgisi olmadığını da kamuoyuna deklare etti. Eski politikacı Barney Frank, Signature’ın kapatılmasının “kripto karşıtı” bir bildiri iletmeyi amaçladığını iddia etti.

FDIC’nin Pazartesi günkü basın açıklaması, Flagstar Bank’ın Signature Bank’ın kripto para birimi mevduat sahiplerinden yada müşterilerinden hiçbirini üstlenmeyeceğini belirtti. FDIC, “Flagstar Bank’ın teklifi, eski Signature Bank’ın dijital bankacılık işiyle ilgili ortalama 4 milyar dolarlık mevduatı içermiyordu” dedi. Ajans ek olarak mevduatları direkt dijital bankacılık işiyle ilişkili müşterilere sağlayacağını söylemiş oldu.

FDIC’nin Pazartesi günü yapmış olduğu duyuru, toplumsal medyada bir münakaşaya yol açtı ve bazıları bir komplo teorisinin doğruluğunun kanıtlandığına dair spekülasyonlar yapmış oldu. Custodia Bank’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, haberler hakkında tweet attı: “Hakkaten de kripto mevduatlarını dışarıda tuttular. Soruşturma zamanı.” Flagstar’ın Signature Bank’ın kripto para birimi mevduatlarını üstlenmemesine ek olarak, FDIC ek olarak hükümetin kayıpları beklediğini de belirtti.

Ajansın duyurusuna nazaran FDIC, Signature Bank’ın Mevduat Sigorta Fonu’ndaki başarısızlığının maliyetinin ortalama 2,5 milyar dolar bulunduğunu tahmin ediyor. “Tam maliyet, FDIC alıcılığı sonlandırdığında belirlenecektir.” Ek olarak FDIC, Pazartesi günü Silicon Valley Bank (SVB) için teklif penceresini uzattı. SVB’nin hususi bankası için teklifler 22 Mart 2023’te, köprü bankası Silicon Valley Bridge Bank, NA için teklifler ise iki gün sonrasında verilecek.

Bu hikayedeki etiketler

Varlıklar, banka edinimi, Bankacılık Sektörü, Barney Frank, teklif penceresi, köprü bankası, ticari operasyonlar, Caitlin Long, Komplo Teorileri, kripto işi, kripto işi operatörleri, kripto işlemleri, Kripto para birimi, kripto para birimi işlemleri, Gizleme Bankası, Müşteriler, mevduat sahipleri, mevduatlar, Dijital Bankacılık, elden çıkarma, FDIC, Finansal Düzenleme, Finansal Hizmetler, Flagstar Bank, devlet kuruluşu, Zararlar, New York Community Bancorp, New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı, hususi banka, yedieminlik, Signature Bank, Silicon Valley Bank, Toplumsal Medya

FDIC’nin Signature Bank’ın kripto para mevduatını Flagstar Bank tarafınca satın alınmasına dahil etmeme sonucu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’te Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin’e, açık kaynak koduna ve merkezi olmayan uygulamalara tutkusu vardır. Redman, Eylül 2015’ten bu yana Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir