FOMO Hisse, gömü yönetimi için Ripple’ın likidite çözümünü kullanıyor

Singapur merkezli kurumsal dijital ödeme çözümü sağlayıcısı FOMO Hisse, Ripple’ın isteğe bağlı likidite (ODL) adında olan likidite çözümünü entegre eden son olarak fintech şirketi oldu.

FOMO Hisse, sınır ötesi gömü yerleşimlerini iyileştirmek için popüler kripto kurumsal teknolojisini kullanacak. Daha ilkin şirket, iki güne kadar sürebilen euro ve ABD doları işlemlerinin sınır ötesi çözümü için geleneksel ödeme sistemini kullanmıştı. Sadece ODL entegrasyonu ile şirket, oldukça düşük işlem maliyetleri ile anlık bir uzlaşma sağlamayı hedefliyor.

FOMO Hisse’in kurucusu ve CEO’su Louis Liu şunları söylemiş oldu:

“Gömü yönetimi için Talep Üstüne Likidite’den yararlanmak suretiyle Ripple ile ortak olmaktan coşku duyuyoruz ve bu, küresel olarak EUR ve USD cinsinden uygun fiyatlı ve anında ödeme elde etmemizi sağlıyor.”

Ripple’ın ODL hizmeti, hususi bankacılık ve ödeme sektöründe oldukça popülerlik kazanmıştır. Kurumsal çözüm, iki para birimi içinde bir köprü olarak Ripple’ı (XRP) kullanarak hedef hesapların ön finansmanını ortadan kaldırır ve operasyonel maliyetleri düşürür. Teknoloji, sınır ötesi işlemlerin en yüksek olduğu Asya’da büyük bir başarı bulunduğunu kanıtladı.

Ripple, yayınlandığı sırada Cointelegraph’tan gelen yorum taleplerine cevap vermedi.

Ripple, likidite krizlerini yönetmek için senelik 3.5 milyar doların üstünde harcama meydana getiren gömü uzlaştırma piyasasında ilerleme kaydetmeyi hedefliyor. ODL ile likidite devamlı XRP şeklinde mevcuttur.

İlgili: Milyarlarca XRP’yi 8 yıl boşalttıktan sonrasında, Jed McCaleb’in yığını haftalar içinde tükeniyor

Japonya’nın SBI Remi’si, geçen yıl Japonya’dan Filipinler’e para geçirme etmek için ODL çözümünü entegre etti. Ripple ODL hizmetlerini entegre eden öteki bazı büyük firmalar içinde Pyypl, Novatti, Tranglo, iRemit, FlashFX ve Azimo bulunmaktadır.

ABD’de kayıt dışı XRP satışı mevzusunda uzun süredir devam eden münakaşaya karşın, Ripple’ın ödeme teknolojisi başarısının anahtarı oldu. Davanın son gelişmesinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin Ripple’ın müdafa ve yasak avukatı John E. Deaton’a işlemlere daha çok katılmalarına destek olmalarını engellemeye çalıştı.

SEC, #XRP’nin kendisinin bir menkul kıymet bulunduğunu ve onu satan her insanın Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal ettiğini iddia ediyor. SEC, @Ripple @bgarlinghouse & @chrislarsensf’in yatırımcılar pahasına kendilerini “zenginleştirdiğini” iddia ediyor ve bu sanıklardan 1,3 milyar dolar ödeme istiyor. https://t.co/9nJ1iNroth

— John E Deaton (208K Takipçi Sahtekarlara Dikkat Edin) (@JohnEDeaton1) 18 Temmuz 2022

CEO Brad Garlighouse da dahil olmak suretiyle Ripple’ın kilit yöneticileri, münakaşanın pozitif bir sonucundan güvenilir olduklarını iddia ettiler. Bununla beraber, blockchain şirketi, kripto tabanlı sınır ötesi havale ve likidite çözümü için büyük bir talep ve kabul görmüş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir