FTX, Birleştirme için Ethereum Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Duraklatıyor, Fork Jetonlarını Destekliyor

Mühim Çıkarımlar

FTX, iki mühim Ethereum güncellemesi esnasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini minimum 30 dakika duraklatacak. Bellatrix güncellemesinin 6 Eylül’de yapılması planlanırken, Birleştirme’nin kendisinin 15 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. FTX, Birleştirmenin peşinden Ethereum’un çatallı, İş Kanıtı sürümünün ortaya çıkması durumunda kullanıcılarına çatallı ETH tokenleri ile daha çok kredi verecek.

Bu makaleyi paylaş

Önde gelen kripto borsası FTX kullanıcıları, Ethereum ağı bu ay iki mühim güncellemeden geçerken minimum 30 dakika süresince platforma herhangi bir ETH yada ERC-20 jetonunu çekemeyecek yada yatıramayacak.

FTX, Coinbase ve Binance’i Takip Ediyor

FTX’in “Birleştirme” için bir harp planı var. Önde gelen kripto borsası, bir videoda Ethereum’un Proof-of-Stake’e yükseltilmesiyle ilgili iki yükseltme esnasında satın alan mevduatlarını ve belirli tokenlerin çekilmesini duraklatacağını duyurdu.

Ethereum, bir Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından, kripto topluluğunda “Merge” olarak malum bir yükseltme olan Proof-of-Stake’e geçmeye hazırlanıyor. Senelerce devam eden ve merakla beklenen geçişin, ETH token emisyonlarını %90 oranında ve blok zincirinin enerji tüketimini %99 oranında azaltması planlanıyor.

Birleştirme 15 Eylül’de planlanırken, Ethereum 6 Eylül’de Bellatrix adlı bir hazırlık yükseltmesinden geçecek. FTX, ETH para yatırma ve çekme hizmetlerini her etkinlikten 30 dakika ilkin duraklatacağını belirtti. AAVE yada UNI benzer biçimde Ethereum blok zincirine özgü belirteçler anlamına gelen ERC-20 belirteçleri de önlemlerden etkilenecektir. Bununla beraber, borsadaki token spot ticareti, marj ticareti ve vadeli işlem ticareti hizmetleri etkilenmeyecektir.

FTX ek olarak, madencilerin Birleştirmeden sonrasında bir Ethereum Proof-of-Work zincirini çalışır durumda tutmak için Ethereum’u çatallamaya karar vermesi durumunda, borsa, kullanıcılara çatal anlık görüntüsü esnasında ETH bakiyelerine dayalı olarak çatallı ETH belirteçleri kredisi vereceğini deklare etti. Şirket, forklanmış ETH tokenlerini daha sonraki bir tarihte listeleyip listelememeyi düşüneceğini belirtti.

Öteki büyük kripto borsaları, Birleştirme öncesinde benzer adımlar attı. Coinbase iki hafta ilkin, önlemi “ihtiyati” olarak nitelendirerek ETH para yatırma ve çekme işlemlerini de duraklatacağını duyurdu. Binance aynı planı izliyor; Tıpkı FTX benzer biçimde, borsa, bir bölünme olması durumunda kullanıcılarına forklu ETH kredisi vermeyi planlıyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir