FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Kripto’nun Latam’da Gelişeceğine İnanıyor – Borsalar Bitcoin Haberleri

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Latam’da kripto geleceğinin parlak olduğuna inanıyor. Yakın tarihindeki bir röportajda Bankman-Fried, kripto para birimlerinin Latam’da yaşamış olduğu artan benimseme ve talebi fark etti ve gelecekte havale ve ödemeler için kullanımın artmasının beklendiğini belirtti.

Sam Bankman-Fried, Latam’da Kripto Konuşuyor

Latam, belirli özellikleri ve koşulları sebebiyle küresel olarak bir kripto para birimi benimseme yuvası haline gelen alanlardan biridir ve kripto endüstrisi bunu fark etmeye başlıyor. FTX CEO’su ve kriptodaki en varlıklı adamlardan önde gelen Sam Bankman-Fried, kriptonun bölgedeki tesirini fark etti ve bunun gelecekte büyümeye devam edeceğine inanıyor.

Bloomberglinea ile yapmış olduğu röportajda Bankman-Fried, bölgenin değişik amaçlar için kripto benimseme oranlarında bir artış yaşayacağını deklare etti. Bankman-Fried şunları söylemiş oldu:


Hacmin zaman içinde artacağını ve Latam’da havale işlemlerinin giderek daha çok benimseneceğini ve ödemeler için de kullanılmaya başlayacağını düşünüyorum.


Havaleler bölgede dijitalleşme için büyük bir alandır. Meksika, El Salvador ve Latam’daki öteki ülkeler, hala dijitalleştirilmemiş 128 milyar dolarlık bir havale piyasası sunuyor ve bundan dolayı kripto para birimleri için bir fırsat sunmuş olduğu düşünülüyor.


Bölgede Mahalli Bir Para Birimi ve İşletme

FTX’in kısa sürede mevcut piyasa gerilemesi sebebiyle likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalan bazı kripto şirketlerini kurtarmaya dahil olan CEO’su, bu yeni ödeme ve havale akışının bölgedeki fiat para birimlerinin değerine bağlı mahalli bir kripto para biriminden faydalanabileceğine inanıyor.

Bunu başarmak için girişimlerde bulunulmuş oldu, Meksika benzer biçimde ülkeler aslına bakarsanız stabilcoin şirketi Tether tarafınca verilen itibari para birimine sabitlenmiş bir jetona haiz.

Şirket, Latam ile ilgileniyor ve bölgedeki potansiyel iş fırsatları hakkında görüşmeler yapıyor. Bankman-Fried şunları söylemiş oldu:


Şu anda somut bir şey bulunduğunu düşünmüyorum, sadece bunu yapmayı oldukça isterdik ve Latin ABD’daki potansiyel ortaklarla konuşuyorduk.


Fried, bölgede planlanan ihtimaller içinde birleşmeler yada satın almalar hakkında şunları kaydetti:


Sonunda bir tane yaparsak şaşırmam, gene de düşündüğümüz, bilhassa bildiğim herhangi bir şey bulunduğunu sanmıyorum.


Sam Bankman-Fried’in Latam’daki kripto ile alakalı düşünceleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, rafapress/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir