FTX, En İyi Cenup Kore Borsası Bithumb’ı Satın Aldı

Mühim Çıkarımlar

Bloomberg’in yeni bir raporuna gore FTX, Bithumb ile potansiyel bir satın alma hakkında görüşüyor. İki firmanın birkaç aydır ileri görüşmelerde bulunmuş olduğu bildiriliyor. Bir Bithumb sözcüsü, “bu aşamada” hiçbir şeyin doğrulanamayacağını söylemiş oldu. FTX bir satın alma çılgınlığı yaşıyor benzer biçimde görünüyor; bir likidite krizinden sonrasında kısa süre ilkin kripto kredi platformu BlockFi’yi satın aldı.

Bu makaleyi paylaş

İçeridekiler, hemen hemen hiçbir şey teyit edilmemesine karşın, görüşmelerin birkaç aydır devam ettiğini söylüyor.

Gelişmiş Görüşmeler

Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğu genişlemeye devam ediyor.

Bloomberg’e gore, küresel kripto tecim platformu FTX, Cenup Kore’nin en iyi kripto borsası Bithumb’ı satın almak için ileri görüşmelerde bulunuyor. Hemen hemen bir antak kalma açıklanmazken, her iki firmanın de birkaç aydır görüşmelerde bulunmuş olduğu iddia ediliyor.

Yorum istendiğinde, bir Bithumb sözcüsü “bu aşamada” hiçbir şeyin doğrulanamayacağını belirtti.

Bithumb, Upbit ve Coinone ile beraber Cenup Kore’deki en iyi merkezi kripto borsalarından biridir. 2014 senesinde kurulan, şu anda 188 kripto para birimi listeliyor. CoinGecko’dan gelen veriler, Bithumb’un 2021 Kasım ayının sonlarında günlük işlem hacminde 3 milyar doları aştığını gösteriyor; sayı şimdi kabaca 558 milyon dolara düştü.

Önde gelen kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in çöküşü, birden fazla kripto şirketinin likidite ile savaşım etmesine yol açtı ve bazıları (kripto kredisi şirketi Celsius ve kripto değişiklik platformu Voyager Digital benzer biçimde) satın alan para çekme işlemlerini duraklattı ve batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Sadece FTX CEO’su ve kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, kripto endüstrisinin son umar kredisi olarak yeni bir rol üstlendi. Bankman-Fried, çeşitli şirketleri vasıtasıyla Voyager’a kredi sağlamış oldu (batkı öncesi dosyalama) ve BlockFi’yi satın aldı. Ek olarak, 2 milyar dolardan fazlasının daha çok kurtarma için dağıtılmaya hazır bulunduğunu belirtti.

Görüşmelerin birkaç aydır devam etmiş olduğu göz önüne alındığında, Bithumb satın alımının son zamanlardaki piyasa kargaşasından kaynaklanmadığı görülüyor. Bunun yerine FTX, 2020 senesinde Blockfolio satın alımını anımsatan bir hareketle Cenup Kore’deki varlığını genişletmeyi düşünüyor olabilir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir