FTX, FDIC sigortasında geri adım atıyor sadece tüm referansları silmiyor

FDIC’den FTX’in FDIC sigortası hakkında yanıltıcı açıklamalar yapmaktan vazgeçmesi yönündeki taleplerinin peşinden, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kriz yönetimini üstüne almak için Twitter’a gitti. SBF, FTX’in ABD yaptırımlarına uymayabilecek protokollerden uzaklaşmak için gerçekleştirdiği eylemlerle ilgili mesajın “karmaşaya dönüştüğünü” belirtti.

Açık olmak gerekirse – bu bozuluyor. AML uyumluluğu için işlemleri devamlı olarak izliyoruz ve belirli işlemlerde gelişmiş durum tespiti yapıyoruz, sadece bu, herhangi bir hesabın donmuş olduğu anlamına gelmez. https://t.co/FVOGHUa4TJ

– SBF (@SBF_FTX) 19 Ağustos 2022

FTX iddiaya bakılırsa Aztek Ağı ile etkileşim için bir kullanıcının hesabını dondururken kargaşalık ortaya çıktı ve görünüşe bakılırsa protokolün OFAC için bir hedef olabileceğine inanıyordu. SBF’nin sözleri, şirket Başkanı Brett Harrison’ın FDIC talimatıyla bir tweet’i silmesinin peşinden FTX için yoğun bir gecede yapılmış oldu. Harrison ek olarak FTX’in “kimseyi yanlış yönlendirmek istemediğini” belirtti.

FDIC’nin talimatına bakılırsa tweet’i sildim. Tweet, twitter’da işverenlerle ilgili direkt USD mevduatlarının sigortalı bankalarda (şu demek oluyor ki Evolve Bank) tutulup tutulmadığına ilişkin sorulara cevap olarak yazılmıştır.

– Brett Harrison (@Brett_FTX) 19 Ağustos 2022

Sadece Harrison, aşağıdaki tweet’in ortaya koyduğu benzer biçimde, tüm FDIC sigorta referanslarını silmedi. Tweet’in kasıtlı olarak bırakılıp bırakılmadığı yada FDIC ve FTX tarafınca basitçe kaçırılıp atılmadığı belirsizdir.

Kaynak: Twitter

Bu gelişmekte olan bir öykü; bu yazı uygun şekilde güncellenecektir.

FTX gönderisi, FDIC sigortasına geri dönüyor sadece CryptoSlate’de ilk olarak görünen tüm referansları silmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir