FTX gelirinin bir yılda %1000 arttığı bildirildi, sızdırılan belgeler ortaya çıktı

FTX, Bitcoin (BTC) ve öteki kripto para birimleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında 2021 kripto yutturmacasına şahit olmak için ön sıradaki birçok kripto borsası arasındaydı. Çok önemli satın alan iştirakı, ortaklıklar, sponsorluklar ve öteki faktörler tarafınca yönlendirilen FTX’in gelirinin 2021’de %1000 arttığı bildirildi – dahili belgeler ortaya çıktı.

CNBC’nin belgelere erişim iddiasıyla, 2020-2021 mali yılına ilişik denetlenmiş mali tablolar, FTX’in gelirde %1000’lik bir artışa şahit bulunduğunu gösteriyor – 2020’de 90 milyon dolardan 2021’de 1,2 milyar dolara terfi etti.

Gelir dağılımı, FTX için işletme gelirinde bir yılda 14 milyon dolardan 272 milyon dolara, %1842.85’lik bir artış bulunduğunu ortaya koyuyor. Kripto borsası, geçen yılki 17 milyon dolardan %2182.35 artışla 388 milyon dolar net gelir elde etti.

FTX’in 2022’nin ilk çeyreğinde 270 milyon dolar kazanılmış olduğu bildirildi. Sadece, borsanın kripto kışındaki sicili hemen hemen açıklanmadı. Muhteşem ilk çeyrek performansına karşın, devam eden kripto kışı, büyük olasılıkla fazlaca sayıda piyasa çöküşü sebebiyle gelişme yörüngesini etkiledi.

Raporda ek olarak FTX’in 2021 yılı sonuna kadar %27’lik bir kar marjı ile 2,5 milyar dolar nakite haiz olduğu iddia ediliyor.

FTX, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen hemen cevap vermedi.

İlgili: FTX US, FDIC’den uyarma mektubu alacak 5 şirket içinde

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao kısa süre ilkin, daha yeni işlemlerin tamamlanmasına izin vermek için mevcut bir tecim emrinin ertelendiği bir fenomen olan jitterlerle ilgili endişelerini dile getirdi.

Yeni bir kelime öğrendim, sinirlilik. Belirli 1 borsada, kimi zaman siparişleriniz birazcık takılı kalır ve birkaç başka sipariş önünüze gelir. Görünüşe nazaran bu, bu borsada yeterince sık oluyor ki, tüccarlar bunun için bir terim üretti, gerilmiş. (Ön koşu)

— CZ Binance (@cz_binance) 19 Ağustos 2022

CZ, münakaşa esnasında açıkça herhangi bir borsayı hedeflememiş olsa da, Twitter’daki kripto topluluğu bunun FTX’i hedeflediğini varsaydı. “Hepiniz biliyordunuz ve hiçbir şey söylemediniz. Fena oyuncularla savaşım etmemiz gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir