FTX ile Visa Ortakları 40 Ülkede Kripto Banka Kartlarını Sunacak – Haberler Bitcoin Haberleri

Ödeme devi Visa, kripto para borsası FTX ile ortaklaşa 40’tan fazla ülkede kripto banka kartlarını piyasaya sürüyor. Bir Visa yöneticisi, “Visa’da dijital para birimlerinin finansal hizmetlerin ve para hareketinin geleceği üstünde kalıcı bir tesiri olacağına inanıyoruz” dedi.

Visa ve FTX, 40’tan Fazla Ülkede Kripto Banka Kartlarını Piyasaya Sürüyor

Visa Cuma günü West Realm Shires Services Inc. ve FTX Trading Ltd. ile kripto banka kartlarını 40’tan fazla ülkede kullanıma sunmak için “uzun vadeli bir küresel ortaklık” duyurdu. İki şirket, sırasıyla FTX US ve FTX.com kripto para borsalarının arkasında.

Açıklamada, “İttifakın bir parçası olarak FTX, FTX müşterilerine internasyonal alanda FTX markalı Visa banka kartları sunarak başlamış olacak – kullanıma sunmanın ilk aşamalarında Latin ABD, Avrupa ve Asya’daki ülkelere odaklanacak.”

Banka kartları, direkt bir kullanıcının FTX hesaplarına bağlıdır. Şu anda ABD’de mevcut olan bu kartlar, “Latin ABD’daki pek bir çok da dahil olmak suretiyle 40’tan fazla ek ülkede küresel olarak kullanıma sunuluyor” dedi ve ekledi:

FTX markalı Visa banka kartlarının kullanıma sunulmasının bir sonraki aşamasının, 2023 için planlanan ek bölgesel lansmanlarla beraber yıl sonundan ilkin Avrupa’da olması planlanıyor.

Banka kartları, kullananların dünya genelinde Visa kabul eden 80 milyon işyeri lokasyonunda FTX cüzdanlarındaki kripto bakiyesi ile mal ve hizmetler için ödeme yapmalarını sağlar. Kripto şirketi, FTX Visa banka kartı sahiplerinin kartı kullanmak için herhangi bir yönetimsel yada işlem tutarına doğal olarak olamayacağını belirtti.

Visa’nın Crypto’nun başkanı Cuy Sheffield şunları söylemiş oldu:

Visa olarak dijital para birimlerinin finansal hizmetlerin ve para hareketinin geleceği üstünde kalıcı bir tesiri olacağına inanıyoruz.

FTX’in küresel ödeme başkanı Adam Jacobs, “Visa ile ortaklığımız yardımıyla dijital varlıklar ve küresel finansal ekosistem arasındaki bağlantının daha da genişlemesini görmeye devam ediyoruz” dedi.

Visa CFO’su Vasant Prabhu Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Değerler düşmüş olsa da kriptoya hala istikrarlı bir ilgi var” dedi. “Şirket olarak kripto para biriminin değerinin ne olması gerektiği yada uzun solukta iyi bir şey olup olmadığı mevzusunda bir pozisyonumuz yok – insanların satın almak istedikleri şeyler olduğu sürece, bunu kolaylaştırmak istiyoruz.”

Visa’nın 40’tan fazla ülkede kripto banka kartlarını piyasaya sürmek için FTX ile ortaklık yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir