FTX kullanıcıları, gizlilik protokolü Aztec Network ile etkileşime girdikten sonrasında fonların donmasından yakınma ediyor

FTX’in, borsanın Aztek ağındaki zk para ile etkileşime giren hesapları engellediğine dair şikayetler ortaya çıktığından, kullanıcıları yüksek riskli hizmetlerle etkileşime girmeye karşı uyardığı iddia edildi.

Çinli gazeteci Colin Wu, 19 Ağustos’ta bir kullanıcının zk para hesabına havale yapmış olduğu için hesabının dondurulduğunu bildirdi.

Son zamanlarda FTX, @aztecnetwork’ün zkmoney’ine coin gönderen bir kullanıcı hesabını dondurdu. FTX’e bakılırsa Aztec Connect – Aztec network/zk money, FTX tarafınca yasaklanan yüksek riskli bir etkinlik olan bir karıştırma hizmeti olarak tanımlandı.

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 19 Ağustos 2022

Bazı kullanıcılar deneyimlerini paylaşmak için Twitter’a gitti. Bir Twitter kullanıcısı daha ilkin 14 Ağustos’ta FTX satın alan hizmetlerinin hesaba para yatırmaya çalışırken sordurulmuş olduğu bir takım sual hakkında bazı ekran görüntüleri paylaşmıştı.

Başka bir kullanıcı, bazı fonlar dondurulduktan sonrasında para çekmesinin yasaklanmasından da yakınma etti.

FTX iddiaya bakılırsa protokolle ilişkili adreslerin “yüksek riskli” bulunduğunu ve borsada yasak bulunduğunu söylemiş oldu. Kullananların, hesaplarını tehlikeye atabileceğinden, karıştırma hizmetlerini kullanmaktan vazgeçmeleri önerilir.

Aztec, bir karıştırıcı değil, bir gizlilik protokolüdür

Bazı kullanıcılar, Aztec Network’ün bir gizlilik çözümü bulunduğunu ve Tornado Cash şeklinde karıştırma hizmetleriyle aynı şartlarda ele alınmaması icap ettiğini belirtti.

Buna inanamıyorum, bu yüzden bir gizlilik zinciriyle etkileşime giren hepimiz bundan sonrasında donmuş durumda!

Gizliliğin korunmasının başka ne işe yaradığını biliyorsunuz ki… soğuk nakit para

Sırada ne var, bu kullanıcıları mikserlerle uğraştıkları için dondurmaya mı başlıyorlar?

— jaimin.eth | jaimin.sol (@Jaimin___Patel) 19 Ağustos 2022

zk money, kullananların gizliliklerinden taviz vermeden işlem gerçekleştirmelerini elde eden Aztek ağı üstüne kurulu bir katman-2 gizlilik çözümüdür. İşlem verileri halktan korunabilir, sadece mal sahibi gerektiğinde kimin ve neyin paylaşılacağını seçebilir.

Bir kullanıcı, gizlilik protokollerine karşı dondurma çılgınlığı denetim edilmezse, gizliliği korumak için oluşturulmuş zk toplama çözümlerinin erken bitmiş olabileceğine dair karamsarlığını dile getirdi.

zk toplamaları esasen öldü

— 🔑 弐九84 Ø (@ghost_xnft) 19 Ağustos 2022

Gizlilik protokolleri için daha çok kaygı

ABD Birleşik Devletleri’nin Tornado Cash’e yaptırımı ve Hollanda’da bir geliştiricinin tutuklanması, Monerao şeklinde gizlilik odaklı çözümlerin geleceği için bir tehdit oluşturdu.

Buna karşın, Monero 13 Ağustos’ta hard fork’unu tamamladı. Yükseltme, ağın güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmeye destek oldu.

Gizlilik protokolü geliştiricilerinin güvenliğiyle ilgili korkular arttıkça, Monero geliştiricisi Justin Berman, kullanıcılara hak ettikleri gizliliği sağlayacak bir çözüm meydana getirmeye devam etme taahhüdünü yineledi.

@monero üstünde, kullandığınızda net değerinizi + maaşınızı + tüm harcama geçmişinizi dünyaya ifşa etmeden kullanımı kolay para kazanmanıza destek olmak için çalışıyorum.

Tamamen düzgüsel bir şey.

Tamamen düzgüsel bir şey yapmak için anonim olmayacağım.

– Justin Berman (@justinberman95) 15 Ağustos 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir