FTX Hisse, Reddit’in Arbitrum Nova Destekli Topluluk Puanları Sistemiyle Bütünleşiyor – Bitcoin Haberleri

FTX, FTX Hisse’in altyapısının toplumsal medya ve haber toplama forumu Reddit’in Topluluk Puanları sistemiyle entegre bulunduğunu duyurdu. Entegrasyon ABD, AB, Avustralya ve dünya çapındaki öteki ülkelerde kullanıma sunuldu. FTX Hisse ek olarak Offchain Labs’in yeni zinciri Arbitrum Nova için yeni bir veri kullanılabilirlik komitesi (DAC) oluşturmak amacıyla Infura, P2P, Google Cloud ve öteki şirketlere ve projelere katılacak.

Reddit’in Topluluk Puanları Sistemini Desteklemek için FTX Ödemesi, Oldukça Sayıda Web2 ve Web3 Şirketi Veri Kullanılabilirliği Komitesi Oluşturuyor

9 Ağustos’ta kripto şirketi FTX, FTX Hisse’in Reddit’in Topluluk Puanları sistemi tarafınca destekleneceğini deklare etti. Bitcoin.com News, Reddit’in Aralık 2021’de Ethereum tabanlı bir Topluluk Puanları beta programı başlattığını bildirdi.

Beta lansmanından ilkin Reddit, puan programı için Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum’u kullanacağını deklare etti. Reddit’in Topluluk Puanları projesi Offchain Labs’ın yeni zinciri Arbitrum Nova’yı kullanıyor ve FTX, FTX Hisse’in “ödeme ve değişiklik altyapısının” Reddit’in kripto yüklü sistemiyle entegre bulunduğunu deklare etti.

FTX, Reddit’in Topluluk Puanlarının Arbitrum Nova’yı kullanımı sebebiyle “kullananların itibarlarını internette tanındıkları her yerde alabilirler” diye detaylı bir şekilde deklare etti. “FTX Hisse entegrasyonu, kullananların satın alma [ethereum] FTX, ondan sonra Topluluk Puanları işlemleri için blockchain ağ ücretlerini ödemek için kullanılabilecek desteklenen Reddit uygulamalarından.

Reddit’in kripto puan sistemiyle entegre olan FTX Hisse’e ek olarak şirket, Infura, Offchain Labs, Reddit, Google Cloud, P2P ve Quicknode şeklinde yeni bir veri kullanılabilirlik komitesi (DAC) oluşturan Web2 ve Web3 katılımcılarına katılıyor. Consensys şirketi Infura, Salı günü de DAC hakkında data verdi ve DAC’nin ne işe yaradığını ve iyi mi çalışacağını açıklayan bir blog yazısı yayınladı.

Infura’nın blog yazısı, “Komite, fonları korumak için minimum iki dürüst üye varsayarak çalışacak” dedi. “Doğrulama konsensüsünden taviz vermenin güçlük seviyesini çoğaltmak için DAC’de altı üyeye haiz olarak, Arbitrum Nova kullanıcıları son aşama güvenli bir sistemden faydalanacaklar zira hiçbir üye tek bir başarısızlık noktası olmayacak.”

FTX Hisse entegrasyonuna ulaşınca, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto firmasının popüler forum sitesi Reddit ile emek harcamayı dört gözle beklediğini söylemiş oldu. Bankman-Fried Salı günü yapmış olduğu açıklamada, “Çevrimiçi toplulukları blok zincirinin gücünden yararlanmaları için güçlendirme çalışmalarına devam etmek için Reddit ile ortak olmaktan coşku duyuyoruz” dedi.

ABD’de Reddit, ülke ve dünya genelinde en fazlaca ziyaret edilen 7. web sitesidir, forum sitesi Haziran 2022 istatistiklerine bakılırsa en fazlaca ziyaret edilen 8. web sitesidir. Reddit’in ek olarak oberlo.com tarafınca kaydedilen 2021 metriklerine bakılırsa ortalama 52 milyon günlük etken kullanıcısı ve 2,8 milyon alt kredisi var.

Reddit personel yazılım mühendisi Niraj Sheth Salı günü yapmış olduğu açıklamada, “Daima toplulukları güçlendirmek ve Reddit’i kullanmanın yeni yollarını tanıtmak için çalışıyoruz ve merkezi olmayan, kendi kendini sürdüren blok zincir teknolojisi bunu yapmamıza izin veriyor.” Dedi. “FTX ile emek vererek bunu geniş ölçekte yapabiliyoruz.”

Bu hikayedeki etiketler

Arbitrum, Blockchain, topluluk noktaları, Topluluk Puanları sistemi, ConsensYs, DAC, ETH, ETH Proponents, Ethereum, Ethereum (ETH), Ethereum Scaling, FTX CEO, Google Cloud, Infura, Layer-2 toplama çözümü, Mainnet, Niraj Sheth, Offchain Labs, p2p, Quicknode, Reddit, Reddit geliştiricileri, Reddit Devs, Sam Bankman-Fried, altı üye, alt dizinler

FTX Hisse’in Reddit’in Topluluk Puanları programıyla entegre olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir