FTX US, tüm ABD kullanıcıları için parasız hisse senedi alım satım teklifi sunuyor

FTX US, daha çok müşteriye ulaşmak istediği için parasız hisse senedi alım satım teklifini tüm ABD kullanıcılarına açtı.

Borsa daha ilkin seçilen kullananların hisse senedi alım satım seçeneğini kontrol etmesine izin vermişti. Tecim hizmetinin tam olarak başlatılmasıyla borsa, daha çok perakende yatırımcıyı genişletmek ve çekmek istiyor.

FTX ABD Başkanı Brett Harrison, küresel finansal piyasadaki gerilemeye karşın, bu yavaş işlem hacmi döneminde ürünü piyasaya sürmenin ve mükemmelleştirmenin, işlem hacmi yeniden yükseldiğinde ödülünü saymaya çalmış olduğu için borsa için daha yararlı olacağını belirtti.

Hisse Senedi Alım Satım Oyun Planı

FTX, hisse senedi alım satım teklifiyle ilgili planlarını duyururken, Robinhood’un talep etmiş olduğu sipariş akışı (PFOF) için ödeme almayacağını belirtti.

FTX, tüm alım satımları üçüncü taraf bir piyasa yapıcısı yerine direkt Nasdaq vesilesiyle yönlendirecek ve bu da şeffaflığı artıracak ve kullananların hisselerini mümkün olan en iyi fiyattan almasını elde edecektir.

Hisse senedi alım satım hizmeti ücretsiz bir şekilde sunulacaktır. Kullanıcılardan alım satım için herhangi bir komisyon alınmayacak ve tam ürüne erişmeden ilkin minimum bakiyeye haiz olmaları gerekmeyecek.

ABD’de kripto benimsemesi büyümeye devam ederken, FTX, kullanıcılara kripto ödeme seçenekleri sunacağını söylemiş oldu. Aracılık hesaplarını USDC şeklinde itibari para destekli durağan(durgun) paralarla finanse edebilecekler.

FTX ABD Başkanı, opsiyon ticaretini yakında kullanıcılara sunma planlarını ima etti. The Wall Street Journal ile yakın tarihindeki bir röportajda şunları söylemiş oldu:

Sonunda sunmak istediğimiz şey, finansal hizmetler için bir her şey uygulaması.

Robinhood Bölgesinde FTX

FTX ABD rakibi Robinhood, 2021 meme dalgasını takiben perakende yatırımcılar içinde popülaritesini artırdı. Bununla beraber, negatif piyasa koşulları, gelirinin senelik %48 düşüşle 522 milyon $’dan 299 milyon $’a düştüğünü görmüş oldu.

Yatırım şirketi üstündeki mali baskılar arttıkça, FTX’in Robinhood ile bir antak kalma yapmayı düşündüğü söylentileri ortaya çıktı. Robinhood’da %7,6 hisseye haiz olan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, TechCrunch’a yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Robinhood’un iş beklentileri ve onlarla ortak olabileceğimiz potansiyel yollar mevzusunda heyecanlıyız… Robinhood ile etken bir birleşme ve satın alma görüşmesi olmadığı söyleniyor.”

Ayrıca, Bankman-Fried liderliğindeki FTX, sıkıntılı kripto şirketlerini kurtarmak için bir harcama çılgınlığı içinde.

FTX CEO’su Reuters’e, borsanın bir kontaminasyonun tüm kripto endüstrisini etkilemesini önlemek için 2 milyar dolara kadar yatırım meydana getirecek kadar likit bulunduğunu söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir