FTX ve Visa, Kripto Banka Kartı Hizmetini 40 Ülkeye Genişletecek

Mühim Çıkarımlar

Visa ve FTX, kripto destekli banka kartlarını 40 yeni ülkeye genişletme planlarını duyurdular. Şu anda ABD’de kullanıma sunulan kart, yakında Avrupa, Latin ABD ve Asya’da da satışa sunulacak. Visa ek olarak kripto ile çalışan banka kartları sağlamak için öteki birçok kripto para şirketiyle beraber çalışır.

Bu makaleyi paylaş

Visa ve FTX, kripto banka kartlarını dünya genelinde birkaç yeni ülkeye genişletme planlarını duyurdular.

FTX Visa Kartları Küresel Olarak Genişliyor

FTX, kripto kartının küresel erişimini genişletiyor.

Bir duyuruya nazaran, FTX yakında Latin ABD’da kripto banka kartını piyasaya sürecek. Kart, yıl sonuna kadar Avrupa’da da satışa sunulacak ve Asya’da satışa sunulacak. Basın bülteni, “ek bölgesel lansmanların [are] 2023 için planlandı.”

FTX banka kartını bu senenin başlarında ABD’de sunsa da (bekleme sıralaması Ocak’ta başlayacaktı) bugünün haberleri ürünü başka 40 ülkeye de getirecek.

Kart, kullanıcının FTX bakiyesine bağlanır ve kriptoyu satış noktasında kabul edilen bir para birimine dönüştürür.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketinin Visa ile “ortak olmaktan coşku duyduğunu” söylemiş oldu. FTX’in kripto banka kartının “dünya genelinde milyonlarca tüccarda” kripto para birimi alımlarını kolaylaştıracağını da sözlerine ekledi. Şu anda 80 milyon tüccar Visa kart ödemelerini kabul ediyor.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, banka kartının “insanların kriptolarını kullanma şekline esneklik ve kullanım kolaylığı” sağlayacağını da sözlerine ekledi.

FTX, kripto banka kartları sunan tek şirket değil. Geçen yıl Visa, bu tür kartlarda 50 şirketle çalıştığını söylemiş oldu. Binance, Coinbase, BlockFi ve Crypto.com, Visa destekli kripto banka kartları sunan öteki kripto borsaları ve şirketleri arasındadır.

Visa ek olarak 2021’de kripto kartlarının o senenin ilk yarısında 1 milyar doları ele aldığını söylemiş oldu.

Bazı firmalar, benzer kartlar sunmak için Mastercard ve öteki ödeme işlemcileriyle ortaklık kurmuştur.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Görüş: Blair ve Clinton Kripto Mevzusunda Konuşuyor mu? Başınızı Asın FTX

Tony Blair ve Bill Clinton, Crypto Bahamas’ın açılış baskısında görünecekler. Chris Williams bunun niçin bir mesele bulunduğunu açıklıyor. Tony Blair’in Milyonlarca Şahıs İçin 10 Numaradaki Stint’i…

FTX Başka Bir Spor Mekanının İsim Hakkını Satın Aldı

Antak kalma, FTX’in spor organizasyonlarıyla yapmış olduğu bir takım ortaklıktaki son büyük hamlesi. Sektördeki en iyi kripto para borsalarından kabul edilen Enter FTX Field FTX,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir