FTX, Visa Banka Kartı ile Latin ABD’yı Hedefliyor—Sonraki Avrupa ve Asya ile

özetlemek gerekirse

FTX, bu senenin başlarında ABD Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürdükten sonrasında Visa kripto banka kartını internasyonal olarak genişletiyor. FTX, Avrupa ve Asya ülkeleri de önde olmak suretiyle Latin ABD ülkelerinin ilk genişleme için büyük bir odak noktası olacağını söylemiş oldu.

Cryptocurrency exchange FTX bugün Visa banka kartı teklifini dünya genelinde 40’tan fazla ülkeye genişlettiğini duyurdu. Belirli bir ülke açıklanmadı, sadece şirket birçoğunun Latin ABD’da bulunduğunu söylemiş oldu.

FTX, Visa banka kartını bu senenin başlarında ABD Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunarak, kullananların alışveriş yaparken hesaplarındaki kripto fonlarından direkt faydalanmalarına izin verdi. Şimdi FTX, Visa ile uzun vadeli bir ortaklık kanalıyla internasyonal bir genişlemenin parçası olarak kartı dünyanın oldukca daha fazlasına getirmeyi planlıyor.

Bundan sonrasında FTX, Avrupa ve Asya’da da benzer hamleler yapmayı planlıyor. Avrupa’nın piyasaya sürülmesinin 2022’nin sonundan ilkin gerçekleşmesi planlanıyor ve görünüşe nazaran duyurunun başka bir yerinde belirtilen Asya dahil olmak suretiyle “ek bölge lansmanları” 2023’ün başlarında yapılacak.

Borsanın Visa banka kartı, geleneksel bir bankadakine oldukca benzer şekilde çalışır ve kullananların paralarını Visa kartlarını kabul eden 80 milyondan fazla internasyonal perakende satış noktasında harcamasına olanak tanır. FTX, kartı kullanmak için kullanıcılardan herhangi bir yönetimsel yada işlem tutarı almaz.

FTX’in platformu, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Solana ve stabilcoin Tether dahil olmak suretiyle yüzlerce kripto para birimi için alım satım ve saklamayı destek sunar.

Visa’nın Crypto Cuy Sheffield Başkanı yapmış olduğu açıklamada, “Dijital para birimlerinin finansal hizmetlerin ve para hareketinin geleceği üstünde kalıcı bir tesiri olacağına inanıyoruz” dedi. “İnsanların kriptolarını kullanma biçimlerine daha çok esneklik ve kullanım kolaylığı getirmek için FTX benzer biçimde önde gelen kripto borsalarıyla ortak olmaktan coşku duyuyoruz.”

FTX, Coinbase, Binance ve Crypto.com benzer biçimde rakip borsalardan çeşitli bölgelerdeki teklifler de dahil olmak suretiyle kripto banka kartı pazarı giderek kalabalıklaştıkça girişimini genişletiyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir