Futbol Kulüpleri FC Barcelona ve Real Madrid Metaverse Faaliyetleri için Ortak Marka Başvurusu Dosyaladı – Metaverse Bitcoin Haberleri

İspanya’nın en büyük futbol kulüplerinden Real Madrid ve FC Barcelona, ​​metaverse’deki bazı unsurlar için ticari marka almak için başvuruda bulunmuş oldu. Kulüpler, bir kripto para cüzdanı ve sanal mal satma olasılığı da dahil olmak suretiyle meta veri tabanında gerçekleştirebilecekleri değişik faaliyetleri ve hizmetleri kapsayan bir uygulama tanıttı.

Real Madrid ve FC Barcelona Metaverse ile ilgileniyor

Spor takımları, yeni kar kaynakları yaratmak ve ek olarak geri bildirimleri ve taraftarlarla olan ilişkilerini geliştirmek için faaliyetlerini artık meta veriye taşıyor. Son zamanlarda, İspanya’nın en büyük iki futbol kulübü Real Madrid ve FC Barcelona, ​​metaverse’de çeşitli hizmetler sunmak için ortak bir ticari marka başvurusunda bulunmuş oldu.

Ticari Marka Avukatı Michael Kondoudis, ticari marka başvurusunu ilk olarak 5 Ağustos’ta yapıldığını bildirerek toplumsal medyada bildirdi. Ticari marka başvurusu, iki kulübün kendi kripto para cüzdanlarını sunmakla ilgilenebileceğini gösteriyor. Uygulama ek olarak “sanal gerçeklik yazılımına” atıfta bulunmuş olduğu için ihtimaller içinde bir metaverse oyun yazılımına da işaret ediyor.

Dosyalama ek olarak giyim, ayakkabı ve başlık benzer biçimde sanal giysilere de atıfta bulunuyor.


Kripto Arka Planı

Kripto ortamı ve metaverse, ticari marka uygulamalarını tanıtan bu iki ekipten hiçbiri için yeni değil. Her ikisi de daha ilkin kripto ve NFT çabalarında yer aldı. Real Madrid, 2020’de Sorare’nin NFT pazarında oyuncularının koleksiyonlarını sunmasına izin vermek için bir NFT tahsilat şirketi olan Sorare ile ortaklık kurdu. Bundan sonrasında, 2021’de futbol ekibi, NFT şeklinde Akıllı Biletler düzenleyeceğini duyurdu. seyircileri, LAVA ile ortaklaşa.

FC Barcelona, ​​kullananların kulüple ilgili belirli kararlarda söz sahibi olmalarını elde eden kendi yandaş tokenini çıkararak kripto para birimi yaşamına daha da fazla dahil oldu. Ek olarak FC Barcelona, ​​NFT’lerin ve metaverse’nin genişleme stratejisinin bir parçası bulunduğunu bildirdi ve Mart ayında ürünlerini bu alanlara odaklamak için yeni bir bölüm olan Barca Studios’u başlattı.

Ek olarak, kulüp kısa süre ilkin bu yeni bölümün neredeyse dörtte birini bir fanatik etkileşimi belirteç şirketi olan Socios.com’a, kulübün Web3 ve metaverse alanındaki stratejilerini tekrardan şekillendirmeye yönelik bir işlemde 100 milyon dolara sattı.

Bu hikayedeki etiketler

barca studios, Cryptocurrency, FC Barcelona, ​​​​LAVA, Metaverse, mike kondoudis, NFTs, Real Madrid, futbol, ​​Socios.com, ticari marka başvurusu, Sanal Gerçeklik

Real Madrid ve FC Barcelona’nın ortak marka başvurusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir