Galaxy Digital, 1,2 Milyar Dolarlık BitGo Satın Alımında Fişi Çekiyor

Milyarder Mike Novogratz tarafınca yönetilen kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, bugün kripto koruyucusu BitGo ile teklif etmiş olduğu anlaşmayı sonlandıracağını duyurdu.

Galaxy’ye nazaran şirket, “BitGo’nun 31 Temmuz 2022’ye kadar sözleşmemizin gerekliliklerine uygun 2021 için denetlenmiş mali tabloları teslim etmemesinin arkasından” daha ilkin duyurulan satın alma sözleşmesini feshetme hakkını kullandı.

Galaxy, anlaşmanın sona ermesinin herhangi bir ücretle sonuçlanmayacağını söylemiş oldu.

Galaxy CEO’su Mike Novogratz yapmış olduğu açıklamada, “Galaxy başarı ve sürdürülebilir bir halde büyümek için stratejik fırsatlardan yararlanmak için konumunu koruyor. ABD’de listeleme sürecimizi sürdürmeye ve müşterilerimize birinci derslik bir teklif sunmaya kararlıyız” Galaxy’yi hakikaten kurumlar için tek durak noktası meydana getiren bir çözüm.”

Galaxy, BitGo’yu satın alma niyetini ilk olarak geçen yıl Mayıs ayında 1,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla deklare etti. Antak kalma başarı göstermiş bir halde tamamlansaydı, kripto endüstrisindeki en büyüklerden biri haline gelecek ve Galaxy’ye ortalama 400 yeni küresel satın alan kazandıracak ve firmanın coğrafi olarak genişlemesine izin verecekti.

Açıklanmasından bir yıl sonrasında, antak kalma hemen hemen kapanmamıştı; Mayıs 2022’ye kadar Galaxy, satın alma işlemini yıl sonuna kadar tamamlamayı beklediğini iddia ediyordu.

O ayki bir SEC başvurusunda Galaxy ek olarak “bitGo’nun net dijital varlıkları karşılığında BitGo’nun hissedarlarına adi hisse senetlerinin artımlı hisselerini ihraç edeceğini” söylemiş oldu. Şirket böylece medyanın satın alma fiyatının BitGo’nun Bitcoin ve Ethereum varlıklarını içerdiğini zımnen doğruladı ve bu da emanetçinin gerçek kıymetini daha ilkin açıklanan 1,2 milyar dolardan mühim seviyede daha düşük hale getirdi.

Galaxy Nasdaq’ta halka açık listeleniyor

Bugünün haberleri, Galaxy’nin geçen haftaki Q2 kazanç raporunu takip ediyor ve bu da firmanın kripto varlıklarında 554 milyon dolar gerçekleşmemiş yitik rapor ettiğini görmüş oldu.

2022 ayı piyasası ziyan olmuş olsa da, Galaxy Haziran ayı sonuna kadar çoğunlukla nakit olmak suretiyle 1,5 milyar dolarlık likiditeye haiz bulunduğunu da bildirdi.

Bugünkü duyuruda şirket, Delaware merkezli bir şirket olarak tekrardan yapılanma planlarını yineledi.

Galaxy’nin düzenleyici bir onay almasını elde eden hareket, firmanın Toronto borsasındaki mevcut listeye ek olarak Nasdaq borsasında halka açılmasını sağlayacak.

Şirket ek olarak kurumsal yatırımcılar için alım satım, borç verme ve türev hizmetlerini birleştirecek yeni bir ürün olan Galaxy One Prime’ın planlanan lansmanı üstünde çalıştığını söylemiş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir