GameFi’de geçen ay neler değişti?

Önceki boğa piyasasında yüzlerce oyna-kazan oyunu başlatılırken, pazarın düşmesiyle bir tek birkaçı durağan(durgun) bir kullanıcı tabanını koruyabildi. Bu, aktivitenin düşmeye devam etmiş olduğu Temmuz ayında ortaya çıktı.

Sadece, sıkıntılı piyasa koşulları da öne çıkmayı başaran bir avuç başlığın altını çizdi. Splinterlands, düşük giriş engeli, kolay oynanışı ve yüksek harp hızı yardımıyla kullanıcıları elinde tutan projelerden biridir. Axie Infinity, ivme kazanmak için yeni özellikler sunmaya da devam etti.

Footprint Analytics verileri, GameFi sektörünün Temmuz ayındaki genel performansını gösteriyor.

Toplam kullanıcı sayısı bundan önceki aya nazaran %21 azaldı ve yeni kullananların büyümesi zayıftı.İşlem faaliyeti bundan önceki aya nazaran %55 ve senelik %737 düştü.Projelerin sayısı bundan önceki aya nazaran %2’nin altında bir gelişme gösterdi.VC finansmanı arttı Aylık %17 ve senelik %126.

GameFi Market Genel Pazar Analizi

GameFi proje sayısı %2’den azca büyüdü ve BNB’deki yeni proje büyümesi gecikti

31 Temmuz’a kadar art arda 3 ay süresince 80’den azca GameFi projesi başlatıldı. Tablodan da anlaşılacağı şeklinde, tüm zincirler durgun bir gelişme görmüş oldu (Poligon ve WAX ​​birazcık yükselmiş olsa da).

Ayak İzi Analizi – GameFi Protokolleri

Oyuncular, oyunun oynanabilirliğine ve ağ deneyiminin düzgünlüğüne daha çok ehemmiyet veriyorlar ve ağ için son aşama yüksek gereksinimlere sahipler. Ethereum zincirinde her dönüşte yüksek gaz ücretleri ödemeniz gerekiyor. Zincir içi tıkanıklık problemi ile karşılaşıldığında oyunculara oldukca fena bir tecrübe yaşatabilir. Bu yüzden, bu mevzular yeni projeler oluşturan geliştirme ekipleri için bir önceliktir.

Footprint Analytics – Zincirde Kullanılan Gaz

Ethereum’daki yeni projeler, Temmuz 2021’den bu yana daha çok projenin BSC’ye (şimdi BNB) taşınmasına neden olan yüksek ücretler ve tıkanıklıkla karşı karşıya.

Bu, BNB’nin kullanıcıları elinde tutamayan yüksek hacimli oyunları çekmesine yol açtı – bu da yüksek miktar ve düşük kalite anlamına geliyor.

Footprint Analytics – BSC GameFi TrackerFootprint Analytics – Ethereum GameFi Tracker

Her iki zincirle karşılaştırıldığında Polygon, işlem başına maliyeti Ethereum’dan ortalama 10.000 kat daha düşük ve işlem hızı 7000 tx/s’ye kadar çıkabilen daha süratli bir çözüm sunmuştur.

GameFi Web3 kategorisi, GameFi’nin toplam finansmanının %98’ini oluşturuyor

Blok zincirinde Web3 konseptinin yükselişi ile oyun piyasasına daha yeni senaryolar ve gereksinimler getirildi.

Haziran ile karşılaştırıldığında, GameFi finansman faaliyeti Temmuz ayında %17 artarak kademeli olarak toparlandı. Finansman kategorileri açısından, blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle beraber, Web3 tipi GameFi’ye giderek daha çok yatırım fonu enjekte ediliyor ve Web3 tipi finansmanın %98’ini oluşturuyor.

Footprint Analytics – Oyun Finansmanı Dağıtımı

Web3, geçen yıl Kasım ayından bu yana halkın gözüne girdi. Web3’ün kripto pazarının odağı haline gelmesi Nisan’dan sonraya kadar değildi. Ve son zamanlarda, Animoca Brands 75.32 milyon dolarlık finansmanın tamamlandığını duyurdu. Bu, 18 Ocak’ta 358,8 milyon $’dan sonrasında açıklanan ikinci finansman dilimidir. Web3’e kuvvetli bir halde odaklanan şirket, açık bir metaverse vizyonunu gerçekleştirmek için metaverse endüstrisindeki mevcut beraber çalışabilirlik sorunlarını ele almayı hedefliyor.

Ayak İzi Analizi – Oyun Finansmanı Sıralaması

Genel olarak piyasa dalgalanmalarını takiben Temmuz ayında toplam 22 projeye finansman sağlandı. Yatırım turları, öteki turlarla desteklenerek, tohum aşamasında hala aylardır aktiftir. Bu, proje başlatıldıktan sonrasında kullananların etken zamanı ile yakından ilgilidir. Projenin etken kullanıcı sayısına bakılırsa StarSharks ve Cryptomines şeklinde birden fazla projenin etken olma süresi 3 ayı geçmiyor. Bu yüzden, mevcut proje geliştirme eğilimine nazaran, VC’nin yatırım fonları hala yeni projelerde kalmaktadır.

Footprint Analytics – Temmuz Ayında Finanse Edilen GameFi Projelerinin SayısıFootprint Analytics – StarSharks: Aylık Yeni Kullanıcılar ve Etken Kullanıcılar

Splinterlands oyuncuları, Hive kullanıcılarının çoğunluğunu oluşturuyor

Footprint Analytics, 483.000’i yeni kullanıcı ve 710.000’i eski kullanıcı olmak suretiyle toplam aylık kullanıcı sayısının 1.19 milyon bulunduğunu gösteriyor. Senenin başlangıcında geliştiriciler, çeşitli oyun türleri ve stilleri vasıtasıyla milyonlarca kullanıcıyla etkileşim kurdu. Ve onları oldukca çeşitli oyunlarda denemeye devam ediyorlar. Kullanıcılar bir boğa piyasasını yakalayabilirlerse kâr ederler, sadece bir ayı piyasasıyla karşılaşırlarsa başları belaya girer.

Ayak İzi Analizi – Aylık GameFi Kullanıcıları

Genel abone tabanı Ocak’ta 3,59 milyon oyuncudan Temmuz’da 1,19 milyona (%-69) düştü. İşte GameFi’nin acı noktaları:

Esas olarak madencilik, çıktı ve tekrardan üretime dayalı bir ekonomik modelle özgünlük eksikliği. Bazı oyunlar, oyuncuların oynamadan ilkin oyun jetonlarına yatırım yapmalarını gerektirir ve kullananların ana para kurtarma için kuvvetli bir talebi vardır. Ayı piyasasından etkilenen sonsuz enflasyon modeli , yönetim belirteci ve oyun içi belirteç tutarları düşürür; oyunları ölüm sarmalından kurtulamaz.

Netice olarak, bir çok P2E oyunu şu anda ekonomik istikrarı korumak için yeni oyuncuların girmesini gerektiriyor.

Take Axie Infinity ve Splinterlands iki örnektir.

Splinterlands, lansmanından bu yana nispeten sıcak bir oyun oldu. Temmuz ayında yeni kullanıcı yüzdesi açısından Splinterlands, tüm projeler içinde en yüksek yüzdeye haiz projedir.

Footprint Analytics – Protokole Gore Yeni Kullanıcılar %Footprint Analytics – Zincire Gore En İyi 10 Oyuncu

Mart ayından önceki Axie infinity’nin aksine, hakkaten gelir elde etmek için oyuna katılmak için evcil hayvan P2E’yi satın almak için gerçek para gerekiyordu (o zamanki para birimi fiyatında ortalama 110 $ olması bekleniyordu). Sadece averaj bir oyuncu için maliyet yüksektir ve piyasa eğilimleri değiştikçe geri ödeme süresi uzayacaktır. Sadece, Splinterlands, oyuna katılmak için yalnızca 10 ABD Doları gerektirir, bu da giriş için düşük bir engeldir.

Genel olarak, Axie infinity’nin geliştirme ekibi, oyunu tasarlarken garip tasarımları görmezden geldi ve kartlar ve parasız özellikler ilave ederek Origin sürümünü Mart sonunda piyasaya sürdü. Ve sanal Arazi rehin işlevi Temmuz ayı başlarında başlatıldı. Ümit ederim kullanıcılar bir tek para kazanmakla kalmaz, oyunun eğlencesini de yaşayabilirler.

Axie Infinity’nin kaderi dönüyor

GameFi’nin aylık işlem hacmi değişiminden, geçen yıl bir tek Ekim-Kasım süreci artan bir işlem dönemiydi ve Aralık’tan sonrasında toplam işlem hacmi Temmuz ayındaki en düşük değere kadar kademeli olarak azaldı. Bu değişiklik süreci, oldukca sayıda oyuncuyu ticarete çeken ve hemen sonra oynamaktan yorulduktan sonrasında ayrılan yeni projelerin anlamına oldukca benzer.

Ayak İzi Analizi – GameFi Aylık Hacmi

GameFi tecim pazarındaki düşüşe karşın, Ronin ana akım blok zincirlerinde azalan tecim hacmi eğilimini yenebildi ve bir numaralı sırayı tekrardan kazanmak için BSC’yi geçti. Bunun başlıca sebebi, AXS fiyatlarının büyümesine ve tecim hacminin kademeli olarak iyileşmesine katkıda bulunan zincir üstü Axie sonsuzluk oyununda sanal arazi rehin hususi durumunun başlatılmasıdır.

Ayak İzi Analizi – Zincire Gore Oyun Hacmi

Özet

Geçmişteki boğa piyasasında, birçok yeni kazan-kazan oyunu piyasaya sürüldü, sadece yalnızca birkaçı durağan(durgun) bir kullanıcı tabanını koruyabildi. Splinterlands, düşük bariyeri, kolay oynanışı ve süratli harp hızıyla kullanıcıları elinde tutan bu projelerden biridir. Ek olarak, Axie Infinity, statüsünü tekrardan kazanmak için yeni özellikler ilave ederek yenilik yapmaktan asla vazgeçmedi.

Hem de, Temmuz ayında P2E oyunları için daha çok problemi çözmeyi amaçlayan Web3 projelerine daha çok kaynak aktı.

Temmuz Etkinlikleri İncelemesi

NFT ve GameFi

NFT kimlik doğrulama şirketi optiği, Pantera Capital ve Kleiner tarafınca yönetilen 11 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu kapattı PerkinsYuga Labs’ın NFT serisi toplam 5 milyar doların üstünde satış ve ortalama 150 milyon dolarlık telif hakkı elde ettiVideo oyunu devi Square Enix, 2023’te son bir düşlem VII NFT koleksiyonu çıkarmayı planlıyorSTEPN duyurdu Q2 kâr etti ve üç ayda bir GMT geri alımını başlattı ve BurnSolana merkezli MonkeyLeague oyun geliştiricisi 24 milyon dolar topladı

Metaverse ve Web3

BAI Capital, 700 milyon ABD Doları tutarındaki ilk bağış toplama işlemini tamamladı ve Web3, Metaverse ve öteki alanlara odaklanacak. 36 proje kısa listeye alındıMagic Eden, web3 oyun girişimlerine yatırım yapmak için girişim birimini başlattı Disney, NFT’lere ve Metaverse’e odaklanan girişim hızlandırma programını başlattı

DeFi ve Jetonlar

Aşırı teminatlandırılmış bir stabilcoin başlatma eğrisi Merkezi olmayan kripto borsası Hashflow, 400 milyon dolarlık değerlemeyle 25 milyon dolar artırdıBTC, son tasfiyelere ve yoğun çıkışlara karşın 20 bin doların üstüne çıkmayı başarıyor. ve DAI değerlemeleri atlıyor, Fiat jetonları tüm kripto ticaretinin %70’ini temsil ediyor

Ağ altyapısı

Polygon, Web3’ün benimsenmesi için zkEVM ölçekleme çözümünü piyasaya sürdüVitalik Buterin, Ethereum’un paris’teki EthCC’deki “Birleştirme” ve “Dalgalanma”sını tartışıyorMatter laboratuvarları programları Ekim için zkSync 2.0 ana ağ lansmanıTerra tabanlı projeler Terra çöküşünün arkasından Polygon’a göç etmeye başladıSolana ve Avalanche, kripto piyasasının keyfini çıkarırken kazançlar için hazırlanıyor yeni arka rüzgarlar

kurumlar

Three Arrows Tasfiyecisi, varlık soruşturması genişledikçe 40 Milyon Dolar ele geçirdi SEC, Coinbase içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarını takiben dokuz kripto tokenini menkul kıymetler olarak listelediTesla, BTC varlıklarının %75’ini terk ettiBlockchain.com, bir kripto ayı ortasında işgücünün %25’ini azalttı marketCrypto.com, kullananların satın alması için Google Hisse’i entegre ediyor kripto para birimleri

Dünya genelinde

Hindistan Merkez Bankası, Terra LUNA Crash S’den Sonrasında Merkez Bankası Dijital Para Biriminin “Aşamalı Uygulaması” üstünde çalışıyor. Stabilcoinlerin yerleşim için uygun olmadığını söylüyor

Bu parça, Footprint Analytics topluluğu tarafınca sağlanmıştır.

Ağustos 2022, Vincy Veri Deposu: Footprint Analytics – Temmuz 2022 GameFi Raporu

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi yada yeni gelişen blok zinciri dünyasının herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına destek olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan etken, çeşitli sesler bulacaksınız.

Gösterilen: Çözümleme, GameFi

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir