Gary Gensler’den Kim Korkar? Dövüş için Coinbase Braketleri

SEC Başkanı Gary Gensler’in birçok kez söylediğinden beri bir çok kripto tokenini menkul kıymetler olarak görmüş olduğu yeterince açık değilse, iki hafta ilkin SEC yalnız konuşmak yerine yürümeye başladı. Eski bir Coinbase ürün yöneticisini içeriden öğrenenlerin ticareti ile suçladı ve şikayetinde dokuz hususi tokeni kayıt dışı menkul kıymetler olarak listeledi.

Bana sektör için en geniş kapsamlı tesirleri olan, yazın şimdiye kadarki en büyük kripto haberi şeklinde görünüyor.

Dokuz token, AMP, Rally (RLY), DerivaDEX (DDX), XYO, Rari Governance Token (RGT), LCX, Powerledger (POWR), DFX ve Chromatika (KROM) şeklindedir. İlk yedisi tecim için Coinbase’de listelenmiştir. (DFX ve KROM, listelemeyi düşündüğü tokenlerin dahili bir Coinbase elektronik tablosundaydı, sadece hiçbir süre yapmadı.)

Bu jetonların arkasındaki dokuz proje, SEC’in onları parmaklamasına cevap olarak belirgin bir halde sessiz kaldı. Coinbase’de yok.

Baş hukuk yetkilisi Paul Grewal’ın Coinbase blog gönderisi, “Coinbase menkul kıymetleri listelemiyor. Hikayenin sonu” başlığını taşıyordu. Grewal, “Bu varlıkların hiçbiri menkul kıymet değildir. Coinbase, her bir dijital varlığı borsamızda kullanıma sunmadan ilkin çözümleme etmek ve incelemek için sıkı bir sürece haizdir. “

Fakat normal olarak, hikayenin sonu değil. Bu yalnız başlangıç. Gensler, “Boşver, Coinbase bunların menkul kıymet olmadığını söylüyor” demeyecek.

Binance, SEC’in belirteç listesine cevap olarak, Binance ABD’de listelenen dokuzdan yalnız önde gelen AMP’yi listeden çıkardı. Bunu bir “ihtiyat bolluğu” haricinde yaptığını söylemiş oldu. Bu, herhangi bir tokeni listeden çıkarmayı göze alamayan rakip Coinbase’in etkili bir halde trollenmesiydi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, belirli bir ürün yada varlık için Coinbase’in peşine son olarak, bir yıl ilkin, Coinbase’in planlanan yüksek getirili Ödünç teklifiyle ilerlemesi durumunda dava açmakla tehdit ettiğinde gelmişti. O süre, 2020’den beri SEC ile savaşım eden Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a bir “Zor Ölüm” mem’i tweetledi: “Partiye hoş geldiniz dostum.” Mark Cuban ek olarak Armstrong’u “saldırıya devam etmeye” çağırdı.

Sadece SEC tehdidinden 13 gün sonrasında Coinbase pes etti ve ürünü düşürdü.

Bu sefer şirket bu kadar acele geri adım atamaz. Coinbase’deki bir kaynağın bana söylediğine bakılırsa tokenleri listeden çıkarmanın “tüm pozisyonumuzu zayıflatacağını” söylemiş oldu.

Aynı gün SEC dokuz token menkul kıymetini etiketledi, Coinbase ajansı dijital varlıklar için yeni bir düzenleyici çerçeve ortaya koymaya çağıran bir “kaide koyma dilekçesi” verdi. Coinbase rakibi FTX de aynı şeyi istiyor; tüm takaslar yapar.

Cuma günü gm podcast’imizin bir sonraki kısmı için FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile yapmış olduğu röportajda, dokuz jeton hakkında sormuş oldum.

“En oldukca görmek istediğim şey, düzenleyici çerçeveler, kayıt formu çerçeveleri, hem platformlar hem de varlıklar için ortaya çıkacak ve gelecek yıl içinde birden fazla kurumdan bazılarını göreceğimiz mevzusunda iyimserim” dedi. “Bu, ayrıca karar veremeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu sizi herhangi bir şeyin ne işe yaradığını yargılamanın olanaksız olduğu bir konuma getirmez … ve FTX ABD’de daha azca jeton listelememiz oldukca kasıtlı. birçok platformun haiz olduğundan daha çok.”

Bu, Coinbase’de ilk etapta bu kadar oldukca jetonu listelediği için bir gölge dokunuşu şeklinde görünüyor, şirkete taşkın kapılarını bu kadar oldukca “bokcoine” açmış olduğu için oldukca fazla eleştiri getiren bir strateji. Sadece şimdi Coinbase yaklaşımının arkasında durmalı ve emsalleri adına Gensler’e meydan okumalı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir