Genesis, Çalışanların %20’sini Kesti, CEO Michael Moro Out

Kripto komisyoncusu Genesis Trading, firmanın CEO’su Michael Moro’nun görevinden derhal ayrılacağını duyurdu.

Genesis’in COO’su Derar Islim, şirket kalıcı bir yedek ararken geçici CEO olarak devralacak.

Şirkete geçiş süresince tavsiyelerde bulunmaya devam edecek olan Michael Moro, “Genesis’e ortalama on senedir liderlik etmek bir onurdu ve firmanın bir sonraki gelişme aşamasını desteklemeyi dört gözle umuyorum” dedi.

Genesis kripto kesintilerine katıldı

Bloomberg’e nazaran şirket, maliyetleri azaltmak için 260 kişilik işgücünün %20’sini de kesecek.

İslam, “Bugün duyurduğumuz değişimler ve yatırımlar, müşterilerimizin gereksinimlerini bugün ve gelecekte karşılamak için hizmetlerimizi genişletmeye devam ederken operasyonel mükemmelliğe olan bağlılığımızı teyit ediyor” dedi.

Liderlik değişikliği bununla beraber Genesis’in firmanın ummuş olduğu benzer biçimde “yönetimini daha da güçlendirecek ve firmayı gelecek için konumlandıracak” birkaç kilit yöneticiyi işe aldığını da görmüş oldu.

Bunlar içinde baş risk sorumlusu Michael Patchen, baş uyum görevlisi Michael Patterson ve kısa süre ilkin Genesis’e katılan baş teknoloji sorumlusu Matthew Johnson içeriyor.

Mali İşlerden Görevli Başkan Alice Chan ve Hukuktan Görevli Genel Müdür Yardımcısı Arianna Pretto-Sakmann, “firmanın genel risk yönetimini güçlendirmeye odaklanan” genişletilmiş liderlik ekibine katıldı.

Genesis Trading ve kripto parçalanıyor

Digital Currency Group’un tamamına haiz olduğu bir yan kuruluşu olan Genesis Trading, küresel kurumsal yatırımcılar için en büyük kripto aracı kurumlarından biridir. Sektörün ilk Bitcoin OTC’sini piyasaya sürdüğü 2013’ten beri etkinlik gösteriyor.

Geçen hafta, New York merkezli şirket, ilk çeyreğe nazaran %9’luk bir düşüşü temsil eden 2022’nin ikinci çeyreğinde 40 milyar dolardan fazla yeni kredi sağladığını bildirdi.

Genesis, Haziran sonunda 4.9 milyar dolarlık etken krediye sahipti ve ikinci çeyrekte 17 milyar doların üstünde spot işlem hacmi bildirdi.

Sadece şirket, “piyasa düşüşüne ve genel hissiyatın zarar görmesine karşı bağışık olmadığını” itiraf etti.

Geçen ay, Genesis’in şu anda batkı eden kripto fonu Three Arrows Capital’in en büyük alacaklısı olduğu ve firmaya 2.36 milyar dolarlık borcu olduğu ortaya çıkmıştı.

Digital Currency Group, Genesis’in öngörülebilir gelecekte etkinlik gösterecek ana paraya haiz olmasını sağlamak için bazı varlıklar üstlenirken, Three Arrows’a karşı 1,2 milyar dolarlık bir talepte bulunmuş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir