Gerçek antak kalma? Peter McCormack’in Bedford Bitcoin Bahsi gollerden fazla gol attı

Bitcoin Standardının birçok oluşumu vardır. Bazıları için tüm eşyalarını satmak ve büyülü web parasıyla yaşamak anahtardır; ötekiler için, her kuruşunu Satoshi’ye süpürmekle ilgilidir. Istekli bir futbol hayranı olan popüler podcast yayıncısı Peter McCormack için bu, mahalli kulübünü satın almak ve ekip listesine Bitcoin (BTC) imzalamak anlamına geliyordu.

Bitcoin savunucusu McCormack, Aralık 2021’de memleketindeki futbol kulübünü satın aldı. Kulübün adını Real Bedford olarak değiştirdi ve tekrardan markalaştırdı ve yerde, Bitcoin forma, içecek ve bilet ödemesi olarak nitelendiriliyor.

Sadece Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolarda yuvarlanırken, düşen bir para biriminin ardındaki değerler bir futbol kulübünün geleceğini değiştirebilir mi? Ve daha da önemlisi, bu alt lig kulübü niçin dünya çapındaki Bitcoin savunucularının dikkatini çekti?

Pitchside, Cointelegraph, sezonun ilk maçında McCormack, mahalli taraftarlar ve Bitcoin’cileri elde etti ve bu maç dünya genelinde yüzlerce Bitcoin kullanıcısı tarafınca gösterildi.

McCormack, çocukluğundan beri mahalli futbol kulübü Bedford Town’u satın almayı hayal etti. Cointelegraph’a “Bedford, Futbol Ligi’ndeki bir ekibi destekleyebilir” dedi. Spartan South Midlands Futbol Ligi’nde oynayan daha minik mahalli ekip Bedford Futbol Kulübü’nü satın aldı.

İngiliz Futbol Ligi’nin (EFL) altı liginde, Real Bedford’un futbol merdiveni daha yukarıda yükseliyor. McCormack, Premier Lig’de oynamanın, en azından şimdilik, daha oldukça bir hazırlık bulunduğunu söylüyor. Bununla beraber, futbol başarısı terfi için oldukça mühim olsa da, kulübün şu anda karşılaşmış olduğu en büyük güçlük “takımın sponsorlarının Bitcoin şirketleri” olmasıdır.

Maç sonrası röportaj noktası tamamen kripto sponsorları.

Birazcık gerçeküstü sahnelerde, Casa, Gemini ve Compass Mining şeklinde Bitcoin dostu markaların reklamları stadyumu çevreleyen reklam panolarını kaplarken, maç günü kitlerinde de kripto şirketleri içeriyor. Bununla beraber, Bitcoin ayı piyasası tüm hızıyla devam ederken, bu şirketlerin başının belada olma riski var.

“Sezonun sonuna doğru bir noktada, onlara geri dönmem gerekiyor, diyelim ki, teslim ettik, ümit ederim, ümit ederim, ümit ederim terfi ederiz ve her şey oldukça iyi gidiyor, fakat geri dönmem gerekiyor ve tamam deyin, bir sonraki seviyeye geçmemiz gerekiyor. Tamam, yine sponsor olmana ihtiyacım var.”

Bazı mahalli taraftarlar, sahayı çevreleyen billboard Bitcoin reklamları karşısında şaşkına döndüler; ötekiler Bitcoin’i nereden alacaklarını sormaya hevesliydi. Bitcoin merkezli yaklaşıma karşın Cointelegraph taraftarları, kulübün “kalbine Bitcoin” koymasının etkisinden ziyade menajerin etkisine daha çok ağırlık verdiğini söylemiş oldu. Özünde, Başkan McCormack ekibi finanse etti; şimdi menajerin ekibi harekete geçirme ve sporculara esin verme zamanı.

Kendilerine bakılırsa, ekip muhteşem sürem öncesi sonuçlar elde etti. Real Bedford, birkaç lig üstteki takımlarla berabere kaldı ve kadro, yazı yazılırken lig tablosunun en üstünde.

Teknik direktör ve bazı kilit oyuncular, Real Bedford’un İngiliz futbol piramidinin iki lig altında olmasına karşın, sezondan ilkin mahalli rakip Bedford Town FC’den geçirme oldu. Ek olarak McCormack, geçen sürem maç günlerine katılanlardan daha çok insanoğlunun oyun öncesi Bitcoin buluşmasına katıldığını söylüyor.

Bir topluluk oluşturmak, kulübümüz için bu mühim şeylerden biridir. Bugün maçta 273 kişiydik, geçen sezona bakılırsa oldukça büyük bir artış.

Oyuna gelen, mal satın alan ve evlatları destekleyen her insana teşekkürler. pic.twitter.com/s5mCOXO5o2

— Real Bedford FC (@realbedford) 6 Ağustos 2022

Oyuna katılan Braiins Bitcoin madencilik şirketinden Bitcoin Gandalf, atmosferi şu şekilde özetledi:

“Bir Bitcoin standardında çalışan ilk kulüp oldukları için Birleşik Krallık ve hatta Avrupa’nın her yerinden bir alt lig takımını seyretmek için gelen insanların olması, Bitcoin’in paradigma değiştiren bir teknoloji bulunduğunun bir kanıtıdır.”

Bitcoin buluşma katılımcıları, deneyimli düğüm koşucularından yeni gelenlere kadar çeşitlilik gösterdi. Bir hanımefendi, “Madenciliği kim denetim ediyor?” Diye sordu. bazı meraklılar ise ilk eşler arası yada Lightning Network işlemlerini gerçekleştirmiş oldu. Alt düzey lig kulübünün erişimi küreselken, Bitcoin “₿” yi kulüpte kaçırmak zor. Amsterdam ve Minnesota’daki taraftarlar alt lig kulübü için mal satın aldı.

Real Bedford taraftarları Amsterdam sokaklarında görüldü. Kaynak: BTC Magazine Youtube

Ayrıca kulüp binasında golcüler için Bitcoin destekli bonuslar gündeme geldi. Bir Bitcoin podcast yayıncısı olan Daniel Prince, canlı yayında oyunculara hususi Bitcoin QR kodlarının paylaşılmasını önerdi. Dünyanın dört bir tarafındaki Bitcoin ve futbol taraftarlarının oyunculara gerçek zamanlı olarak “bahşiş vermelerine” izin verecek, mesela bir oyuncu bir gol attığında yada bir mücadeleyi kazandığında. Prince, “Bu, emek verme kanıtıdır,” diye deklare etti.

McCormack’in Bitcoin’e öncelik vermesine karşın, oyuncular hala altcoin’lerle uğraşıyorlar. Sezonun en oldukça gol atan oyuncusu Dan Walker, Cointelegraph’a 2022’de “akıllı DeFi protokolleri” kurarak iyi para kazandığını söylemiş oldu. “Gelecek Bitcoin” dedi, sadece maç gününde Bitcoin’i yoktu. maaşı İngiliz sterlini olarak ödeniyor.

Bitcoin bir yana, McCormack’in mahalli kasabası için beslediği tutku. bulaşıcı Kalbini ve ruhunu takıma ve vekil olarak kasabaya döker. Takımın futbol tişörtü, Real Bedford’un aksine bir tek “₿edford” diyor ve memleketini Bitcoin dünya haritasına koyma niyetini gösteriyor. El Salvador, Bitcoin’in benimsenmesi kanalıyla sahneye çıktı, bu yüzden bir ihtimal Bedford da bu dalgaya binebilir.

Maç sonrası bir röportajda McCormack, Cointelegraph’a, Las Vegas’taki büyük bir bardansa mahalli bir barda bir bira içmeyi tercih edeceğini söylemiş oldu ve Texas’ın Bitcoin zevkine karşın, haftanın her günü Bedford üstünden Teksas’ta bulunduğunu söylemiş oldu. Artı, Real Bedford’un terfisi onun için Tottenham Hotspur’un düşmesinden oldukça daha çok şey ifade ediyor. Bir Londra Premier Ligi kulübü olan Tottenham Hotspur, sadık düşmanlar ve çoğu zaman McCormack’in şakalarının kıçıdır.

İlgili: Oxford City Futbol Kulübü, maç günü biletleri için Bitcoin kabul edecek

Mahalli halk ek olarak Cointelegraph’a, McCormack’in karakterinde büyülü web parasından daha fazlasının olduğu yorumunu yapmış oldu: O, topluluğa yardım eden ve destekleyen ilk şahıs. McCormack forma sadık kalmış olarak maç gününde içki dağıtırken, masaları silerek ve taraftarları selamlarken bulunabilirdi – hepsi olmasa da bir çok isim olarak tanıyordu.

Ekibi ve bir Bitcoin Standardına geçişi başarıya ulaşmış olarak adlandırmak kısa görüşlüdür. Bununla beraber, sezonu başlatmak için 3-0 ve 7-1 neticeleri, canlı Bitcoin buluşmaları ve artan fanatik iştirakı ile beraber, Bitcoin’in standardı belirlediğine dair cesaret verici işaretler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir