Hakkaten merkezi olmayan Web3’ün daha çok geliştiriciye ihtiyacı var: Animoca kurucu ortağı

Animoca Brands kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu, daha çok geliştiriciyi Web3 alanına girmeye çağırdı ve “seçim” olmadan “merkezi olmayan bir ortam” olamayacağı mevzusunda uyardı.

Kore Blockchain Haftası (KBW) 2022 esnasında Cointelegraph’a konuşan Sui, tüketicilere tercih ettikleri platform söz mevzusu olduğunda daha çok geliştirici sunmak için alana daha çok geliştiricinin gelmesi icap ettiğini altını çizdi. ile kültürel olarak ilişkilidir.

“Katman-1’in ve Katman-2’nin birçok seçeneğine ihtiyacımız var. […] yada yaratıcı firmalar, böylece [crypto users] birbirinden makine kodunda bir seçeneğe haiz olmak […] bu yüzden birçok alternatif yaratma arzumuz var.

Siu, geliştiricilerin yazılım uygulamaları oluşturmak için heyecanlanırken, birçoğunun Apple ve Google benzer biçimde “merkezi platformların boyunduruğu altında savaşım etmeye” devam ettiğini ve geliştiricileri “altında var olmaya zorladığını” kaydetti. [their] tüzük.”

Siu ek olarak, birçok geliştiricinin ne olursa olsun “blockchain mevzusunda bilgili” olmamasına karşın, uzaya taşınma “fikrine istekli olduklarını” da ekledi ve Web3’ü sunmak için daha çok geliştiricinin alana girmesi icap ettiğini altını çizdi. kullanıcılar daha çok seçenek:

“Feysbuk’un tekel olmasının sebebi benim Feysbuk’a alternatifim olmaması. Fakat eğer bir blok zincirinde olsaydı, verileri özgürce iletebilirdim, [different] Feysbuk’lar. Bu yüzden bana en iyi kıymeti veren Feysbuk’u tercih edebilirim.”

Blockchain geliştiricilerinin rekabete mi yoksa işbirliğine mi odaklanması gerektiği sorulduğunda Yiu, “herhangi bir şey istemiyor” dedi. [Web3 projects] fena yapmak”, bundan dolayı bu “daha ​​azca seçeneğimiz var” anlamına gelir.

Animoca Brands yöneticisi ek olarak, çeşitli Web3 projelerinin pazardaki adil paylarını elde etmelerinin, alana hakim olan birkaç Web3 projesinden oldukca daha sürdürülebilir olacağını savundu:

“Kendilerini oldukca daha azıyla sürdürebilirler […] bu blok zincirlerden bazıları [projects] 500.000 ila bir milyon benzer biçimde [users] [and] hala sürdürülebilir bir çerçeveye sahipler ve bu bir alternatif yaratıyor ve bu özgür bir merkezi olmayan ortam için mühim.”

Animoca Brands, açık ve beraber çalışabilir bir Metaverse oluşturma vizyonuyla NFT’ler vasıtasıyla dijital iyelik haklarını izleyeceği yolu göstermeye ve oyun oynamaya odaklanan bir risk sermayesi şirketidir.

Şirket, Financial Times’ın 2021’de Asya-Pasifik bölgesindeki Yüksek Büyümeli Firmalar sıralamasında yer aldı. Animoca’nın en popüler oyun ürünleri, sırasıyla REVV ve SAND tokenleriyle erişilebilen Revv Motorsport ve Sandbox’tır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir