Giriş-Çıkış Global Geliştiricileri, Cardano’nun Vasil Sert Çatalının 22 Eylül’de Planlandığını Deklare etti – Bitcoin Haberleri

Birleşmenin on günden birazcık fazla bir süre içinde gerçekleşmesi beklenirken, Cardano’nun Vasil adlı hard fork’unun artık planlanmış bir zamanı var. Merakla beklenen Cardano çatalı, 22 Eylül’de yada Ethereum’un iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçişinden ortalama dokuz gün sonrasında gerçekleşecek.

Cardano Devs, Vasil’i 19 Gün İçinde Mainnet’te Başlatacak

Cardano’nun geliştirme ekibi, Input-Output Global (IOG) kurucusu Charles Hoskinson’ın geçen hafta Twitter’da canlı bir gösterim esnasında Eylül ayında olacağını açıklamasının arkasından, Vasil adlı yaklaşan Cardano (ADA) hard fork’u için sertleştirilmiş bir tarih deklare etti.

Twitter’da, IOG’nin resmi toplumsal medya hesabı kamuoyuna “Vasil yükseltme zamanı [was] ” Geliştiriciler, kod tabanı birleştirmenin “başarıya ulaşmış bir halde tamamlamayı” izleyeceğini belirtti. [and] tüm temel bileşenlerin kapsamlı testi.”

IOG ek olarak çatalın 22 Eylül’de ana ağ kod tabanına kodlanacağını deklare etti. IOG şunları ilave ederek devam etti:

Vasil, artan ağ kapasitesi ve daha düşük maliyetli işlemler getiren bugüne kadarki en mühim Cardano yükseltmesidir. Yükseltme, geliştiricilerin daha kuvvetli ve verimli blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmasını sağlamak için Plutus’a geliştirmeler de getirecek.

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, Vasil’in ‘Bir Ekosistem Olarak Yapmamız Ihtiyaç duyulan En Zor Güncelleme’ Bulunduğunu Söylemiş oldu

IOG kurucusu Charles Hoskinson, Twitter’da “Vasil 22 Eylül 2022’de Geliyor” adlı canlı yayında Vasil hard fork tarihini de tartıştı. Sert çatalın adı Vasil, kısa sürede vefat eden bir Bulgar Cardano topluluğu üyesi ve matematikçi Vasil Dabov’dan geliyor.

Canlı gösterim esnasında Hoskinson, rastgele seçilen çatallanma tarihinin Bulgaristan’ın bağımsızlık gününe denk gelmesinin şaşırtıcı bulunduğunu kaydetti. Cardano’nun (ADA) kod tabanına dört Cardano İyileştirme Önerisi (CIP) ekleniyor.

Uygulama esnasında Vasil, CIP-31 (Referans Girişleri), CIP-32 (Satır İçi Veriler), CIP-33 (Referans Komut Dosyaları) ve CIP-40 (Güvence Çıkışları) yerleştirecektir. Geçen Mayıs ayında IOG geliştiricileri tarafınca CIP-31’in referans komut dosyalarının ADA’nın işlem maliyetlerini azaltacağı söylenmişti.

Duyuruyu takiben yazı yazılırken, cardano (ADA) 24 saat içinde USD karşısında %2.3 arttı. ADA, son yedi gün içinde %10’a yakın bir artış gösterdi ve şu anda ADA, 16 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile sekizinci en büyük kripto piyasası kapitalizasyonu.

Bu hikayedeki etiketler

ada, Cardano, cardano (ADA), Cardano Hard Fork, Cardano İyileştirme Önerileri, Charles Hoskinson, CIP’ler, kripto varlıkları, eter, Ethereum, Ethereum (ETH), IOG, PoS, PoS blok zinciri, 22 Eylül, Akıllı Sözleşmeler, Birleştirme, Verim, İşlem Maliyetleri, Vasil 9-22, Vasil hard fork

IOG ve Charles Hoskinson’ın Vasil hard fork lansman tarihini duyurması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir