Gnosis 50 Milyon Ethereum Jetonunu Cüzdanlara Havadan Bırakmak İçin Güvenli

Gnosis Safe, DAO’nun (merkezi olmayan özerk organizasyon) başarıya ulaşmış bir halde piyasaya sürülmesini sağlamak için Perşembe günü, 50 milyon SAFE jetonunu binlerce Güvenli cüzdana havadan gönderme planlarını duyurdu.

Gnosis Safe, çoklu imza cüzdanını desteklemek için akıllı sözleşmeler kullanır. Çoklu imza yada çoklu imza cüzdanı, işlemleri yürütmek için birden fazla kişinin imzasını gerektirir. Gnosis Safe, kullananların Ethereum ve ERC20 belirteçlerini güvenli bir halde saklamasına ve merkezi olmayan uygulamalarla etkileşime girmesine olanak tanır.

Geçen ay, Gnosis ekosistemindeki bir ürün olan Gnosis Safe, Gnosis’ten ayrıldıktan sonrasında Safe olarak tekrardan markalandı. Safe topluluğunun üyeleri de SafeDAO ve SAFE tokenini başlatmak için oy kullandı.

Airdrop duyurusunun yanı sıra Safe, 45.000’den fazla uygun Ethereum adresi içeren bir elektronik tablo paylaştı. Adreslerini 9 Şubat 2022, SafeDAO’yu başlatma önerisinden ilkin oluşturan güvenli kullanıcılar, airdrop için uygundur.

Safe kurucu ortağı Lukas Schor, teklifte “Safe ekosisteminin temel bileşenleri üstünde SAFE Token sahiplerine denetim vererek, SafeDAO, Gnosis Safe ekosistem çarkını güçlendiren kıymet soruşturma ve ödüllendirme programları sunabiliyor” dedi.

Safe, SafeDAO’nun 21.935 adrese yada uygun cüzdanların yarısından birazcık fazlasına minimum 400 SAFE token göndereceğini söylüyor.

Safe, airdrop’un hedeflerinin SAFE yönetimini merkezden uzaklaştırmak, etken kullanıcıları ödüllendirmek ve Safe ve SafeDAO mevzusunda farkındalığı çoğaltmak bulunduğunu söylüyor.

Gnosis Safe, forumunda gösterilen duyuruda tahsislerin bir dökümünü verdi. Tekliften ilkin oluşturulan 45.025 Güvenli cüzdandan 10.453’ü tek bir işlem yapmadı. Gene de, 21.935 Güvenli cüzdan, en büyüğü 129.339.85 içeren ve averaj etken cüzdan 2279.46 içeren SAFE belirteçleri ihtiva eder.

“[The February proposal] SAFE belirteci başlatma planlarını sundu. Safe kurucu ortağı Tobias Schubotz, forum gönderisinde şunları yazdı: “Toplam arzın %5’i, kullanıcıları geçmiş katkıları ve kullanımları için ödüllendirmek için ayrıldı. Bu %5’in yarısı derhal mevcut olacak ve kalan yarısı hak kazanılacak. 4 yıl süresince doğrusal olarak.”

Schubotz’un yazdığı bir başka hedef de topluluk mülkiyeti.

“Uzun solukta, Safe’i topluluk odaklı bir proje olarak düşünüyoruz. Kullandıkları ürünün bir parçasına haiz olma gücü veriyor” diye yazdı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir