Goerli Testnet Merge Canlı Yayına Geçerken Ethereum %14 Arttı

Ethereum, ağın üçüncü ve son kontrol ağı olan Goerli’nin Çarşamba akşamı bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritmasına başarıyla geçmesinden sonrasında, merakla beklenen Merge etkinliği için hazırlıkların son aşamalarına giriyor. ETH, Goerli birleşmesinin beklentisiyle desteklenerek, yazı yazılırken 24 saat içinde %14 arttı.

Bu yazın başlarında, Ropsten kontrol ağı Haziran ayında başarıya ulaşmış bir halde PoS’a geçiş yapmış oldu ve Sepolia kontrol ağı da Temmuz başlangıcında benzer bir geçiş yapmış oldu.

Goerli kontrol ağı birleştirmesi Temmuz ayı sonunda duyuruldu ve 4 Ağustos’ta evvel lüzumlu olan Bellatrix yükseltmesiyle başlayarak iki aşamada gerçekleşti. zincir 10.790.000’e ulaştı.

Yükseltmenin bu ikinci aşaması, yürütme katmanı istemcisinin, Ethereum’un ana ağıyla beraber çalışan bir PoS ağı olan Beacon Chain üstünde çalışan bir doğrulayıcı tarafınca üretilen anahtardan sonraki blokla beraber, hisse kanıtına geçişini görmüş oldu.

📢📢📢 Goerli/Prater Birleştirme Duyurusu 📢 📢📢

Prater, 4 Ağustos’ta Bellatrix yükseltmesinden geçecek ve 6-12 Ağustos içinde Goerli ile birleşecek: Bir düğüm yada doğrulayıcı çalıştırırsanız, ana ağdan önceki süreçten geçmek için bu son şansınız 🚨https://t.co/ JAz5AJe12B

— Tim Beiko | timbeiko.eth 🐼 (@TimBeiko) 27 Temmuz 2022

Web3 geliştiricilerinin blok zinciri uygulamalarını Ethereum ana ağında başlatmadan ilkin kontrol etmeleri için bir kontrol ağı ortamı olan Goerli, hem Ropsten hem de Sepolia’dan farklıdır, zira bugünkü geçişten ilkin, yetki kanıtı (PoA) konsensüs algoritması üstünde çalışıyordu. iş kanıtından (PoW) daha çok.

Bugünün Goerli birleştirmesi, hem de, düğüm operatörlerinin hem düşünce birliği katmanını hem de yürütme katmanı istemcilerini ikisinden yalnızca biri yerine aynı anda güncellemeleri gerektiği için erken kontrol ağı entegrasyonundan farklıdır.

Ethereum Vakfı’na bakılırsa, Goerli Merge, kullananların ana ağ geçişinden ilkin PoS doğrulayıcılarının doğru şekilde yapılandırıldığından güvenilir olmaları için son fırsattır.

Ek olarak, Ethereum ana ağının gelecek ay Beacon zinciri ile resmi olarak birleşmesi beklenmeden ilkin, 19 Eylül şeklinde yumuşak bir tarihle son kontrol emek vermesi olarak hizmet edecek.

Birleştirme, ağın 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana Ethereum’un en mühim yükseltmesidir ve mevcut enerji yoğun ETH madenciliği sürecini sona erdirerek, ağın ölçeklenebilirliğini iyileştirmesi ve %99 daha çok hale getirmesi beklenen bir PoS modeliyle değiştirecektir. Çevre dostu.

Pürüzsüz bir birleşmenin mevcut kripto kışına son vermeye destek olup olmayacağı hemen hemen görülmedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir