Google, İspanya’da Finansal Ürünler için Reklam Hizmetleri Sağlamak İçin Devlet Yetkilendirmesi İstiyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Web arama ve yazılım monoliti Google, İspanya’daki finans şirketlerine reklam hizmetleri vermek için devlet kurumlarından yetki alacağını duyurdu. 2021’de İngiltere’de de uygulanan bu önlemin gelecek aylarda daha çok ülkeye yayılması planlanıyor.

Google, Reklamverenlerden Devlet Yetkilendirmesi İstiyor

Yazılım ve web arama devi Google, firmanın İspanya’daki reklam platformunu kullanarak ihtimaller içinde finansal dolandırıcılığı engellemek için önlemler almaya başlamış olacak. Google, finansal ürünlerin reklamını yapmak isteyen müşterilerin, İspanyol menkul kıymetler düzenleyicisi (CMNV) yada ülkenin merkez bankası olan İspanya Bankası tarafınca verilen hükümet iznine haiz olmalarını istemeye başlamış olacak.

Bununla beraber Google, bu şirketlerden bu ay başlaması planlanan reklam doğrulama programını tamamlamasını da isteyecek. Öteki yeni önlemlerin uygulanmasının Ocak 2023’te başlaması planlanıyor. Google, İspanya topraklarında uygulanacak yeni gereksinimlerin hedefiyle ilgili olarak şunları söylemiş oldu:


Gayemiz, ağımızın finansal sahtekarlığa karşı müdafaasını daha da geliştirecek, sahtekarlığa karşı yeni bir güvenlik katmanı oluşturmaktır.


Ek olarak Google, bu yeni politikanın “güvenli, sıhhatli ve sürdürülebilir bir reklam ekosisteminin güvence altına alınmasına” katkı sağlayacağını belirtti.


Önceki Uygulamalar ve Genişletme

İspanya, firmanın reklam platformuna erişmek için bu kısıtlamaları tatbik eden bir grup ülkenin parçasıdır. Bu türden ilk tedbir, 2021’de İngiltere’de uygulandı ve pozitif sonuçlar verdiği söyleniyor. Aynı şekilde, oradaki reklamverenlerin de finansal ürünlerin tanıtımını yapabilmeleri için Mali Davranış Otoritesinin onayına gereksinimleri vardır. Google, bunun finansal dolandırıcılık projelerini teşvik edebilecek reklam raporlarında “oldukça dikkate kıymet bir düşüş” yarattığını belirtti.

İspanya, bu kısıtlamaların uygulanmış olduğu ikinci ülke olacak ve şirket, gelecek aylarda daha çok ülkede aynı yaklaşımı benimsemeyi bekliyor. CNMV, lansmandan minimum 10 gün ilkin 100.000’den fazla kişiyi hedefleyen bu kampanyalardan herhangi birinin bildirimini gerektiren, reklamı meydana getirilen kripto para birimi ürünleriyle ilgili uyanıklık söz mevzusu olduğunda etken olmuştur.

Bu tür kripto para reklam kampanyalarında yer edinen toplumsal medyada 100.000’den fazla takip edeni olan influencerlar, düzenleyicileri planlarından haberdar etmeli ve takipçilerine reklamı meydana getirilen yatırımların risklerini izahat sorumluluğuna haiz olmalıdır.

Google’ın İspanya’daki finansal ürünler için yeni reklamcılık gereksinimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Benny Marty / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir