Güç durumdaki Celsius CEO’su Alex Mashinsky 3 Günlük Sessizliği Bozdu

Kripto borç veren Celsius, tüm müşteri çekme, takas ve transferlerini duraklattığını aniden açıkladıktan üç gün sonra, kuşatma altındaki şirketin CEO’su Alex Mashinsky sonunda bu konudaki sessizliğini bozdu.

Ancak Mashinsky, kullanıcıların tekrar ne zaman para çekebilecekleri konusunda yanıt bekleyenleri pek teselli etmedi.

Mashinsky bu öğleden sonra Twitter’a giderek, şirketinin Pazar gecesi para çekme işlemlerini dondurmasından bu yana ilk kez halka açık bir şekilde konuşarak Celsius topluluğuna şirketin ekibinin bu konu üzerinde “durmaksızın” çalıştığına dair güvence verdi ve müşterilerin sabrının devamını talep etti.

@CelsiusNetwork ekibi durmaksızın çalışıyor. Endişelerinize odaklandık ve bu kadar çok kişiden haber aldığımız için minnettarız. Bir araya geldiğinizi görmek, topluluğumuzun dünyadaki en güçlü topluluk olduğunun açık bir işaretidir. Bu zor bir an; sabrınız ve desteğiniz bizim için dünyalara bedel.

— Alex Mashinsky (@Mashinsky) 15 Haziran 2022

Özellikle Mashinsky, Celsius’un ne zaman tekrar çalışmasını amaçladığı veya beklediği konusunda hiçbir cevap vermedi. Twitter kullanıcıları, kısa bir süre sonra, müşterilerin mevduatlarının güvenliğine yönelik taahhütler için güç durumdaki CEO’ya yalvardı, ancak Mashinsky daha fazla yanıt vermedi.

Lütfen beni hayal kırıklığına uğratma, beklemekte umurumda değil, yeni evim için biriktirdiğim 45 ETH’m vardı, ağlıyorum ve o parayı alabilmem için Tanrı’ya dua ediyorum. 4 yılımı aldı ve her hafta 100 saat çalışarak tasarruf ettim.
uyuyamıyorum

– Henry (@Henry69242220) 15 Haziran 2022

Celsisus, platformda sunulan belirli bir kripto para birimi olan Lido’nun Staked Ether’i (stETH) usulsüzlükler yaşamaya başladıktan sonra, Pazar günü “likiditeyi stabilize etmek” ve “varlıkları korumak ve korumak” için para çekme işlemlerini duraklattı.

Ethereum 2.0 işaret zincirinde kilitli Ethereum’u temsil eden (sonunda Ethereum ana ağıyla birleşecek olan) stETH’nin, ETH’nin değerine sabitlenmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle stETH, genellikle ETH ödünç almak için Celsius gibi platformlarda teminat olarak kullanılır.

Ancak, diğer kripto pazarları dağıldığından, stETH son zamanlarda yüksek oranda dalgalanan ETH’ye karşı sabitliğini kaybetti. Müşterilerin ETH’yi geri çekmesi için Celsius, stETH mağazalarını satacaktı. Son zamanlardaki depegging hakkında endişe duyan çok sayıda müşteri geri çekilmeye karar verirse, böyle bir olay Celsius’u 472 milyon dolarlık stETH arzının büyük kısımlarını satmaya zorlayacaktır. Bu, stETH’nin fiyatını daha da düşürecek ve neredeyse kesinlikle şirkete müşterilere ETH yükümlülüklerini karşılamak için yetersiz likidite bırakacaktır.

stETH’nin ETH’den ayrılmaya devam etmesi durumunda Celsius’un sorunu nasıl çözeceği belli değil (yazılı olarak, stETH şu anda .93 ETH’de işlem görüyor). Bugün şirketin, başka finansman kaynakları bulunamazsa şirketin yeniden yapılandırılması için avukat tuttuğu bildiriliyor.

Pazar günü, para çekmenin dondurulmasıyla ilgili haberler, Celsius’un yerel tokenini tek bir saat içinde %70 oranında değer kaybetti. Sadece bir gün önce, Mashinsky çok daha özgürce tweet atıyordu, perakende yatırımcıların Celsius hesaplarının kilitlendiğine dair söylentileri aktardıklarında bir Twitter kullanıcısını ‘korku, belirsizlik ve şüphe’ yaydığı için Lambasting:

Mike, Celsius’tan çekilme sorunu olan bir kişi bile tanıyor musun?,

FUD ve yanlış bilgi neden yayıldı?

Bunun için para alıyorsanız, o zaman herkese taraf seçtiğinizi bildirin, aksi takdirde işimiz Tradfi ile birlikte savaşmak…

— Alex Mashinsky (@Mashinsky) 11 Haziran 2022

Durum, Celsius liderliğini tamamen şaşırtmış gibi görünüyor ve bunu düzeltmek için bir planın ne zaman ve ne zaman kamuoyuna açıklanacağı belirsizliğini koruyor.

Bir kripto uzmanı olmak ister misiniz? Decrypt’in en iyi özelliklerini doğrudan gelen kutunuza alın.

En büyük kripto haberlerini + haftalık özetleri ve daha fazlasını alın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir