Gucci APE’ye Geçiyor: Lüks Marka, Ödeme Seçeneği Olarak Bored Ape Yacht Club Token’ı Ekliyor

özetlemek gerekirse

Lüks moda markası Gucci, seçkin ABD mağazalarında ApeCoin (APE) kabul edecek. Şirket, öteki en iyi kripto paraları kabul ediyor ve ek olarak NFT ve metaverse oyun projelerinde ortaklık yapmış oldu.

Genişleyen Bored Ape Yacht Club ekosisteminin Ethereum tabanlı belirteci olan ApeCoin (APE) zulası var mı? Artık, seçkin ABD mağazalarının öteki madeni paralarla beraber ödeme olarak kabul edeceğini açıklayan lüks moda markası Gucci’de harcayabilirsiniz.

Gucci’nin genişleyen kripto ödeme desteği, Mayıs ayında açıklanan BitPay ile bir ortaklık yöntemiyle geliyor. Bugün BitPay, platformuna ApeCoin ve Euro Coin’i (EUROC) eklediğini ve Gucci’nin belirli ABD butiklerine ApeCoin desteği getiren ilk perakendeci bulunduğunu duyurdu.

Gucci bu sabah tweetledi “House’un Web3 keşfinde bir başka adım”. Marka, Decrypt’in niçin ApeCoin’i eklediğine ve kripto girişiminin bugüne dek iyi mi performans gösterdiğine ilişkin yorum talebine derhal cevap vermedi.

Artık @BitPay vasıtasıyla @ApeCoin ödemelerini kabul eden ABD’deki seçkin Gucci butikleri, mağaza içi satın alımlar için mevcut kripto para birimleri yelpazesini genişletiyor, bu da House’un Web3 keşfinde bir başka adım.

– gucci (@gucci) 2 Ağustos 2022

Mayıs ayında Gucci, Vogue Business ile yapmış olduğu bir röportajda Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu ve Litecoin şeklinde en iyi madeni paraları belirli mağazalarda kabul etmeye başlayacağını deklare etti. Ödemeler, BitPay’in hizmeti vasıtasıyla bir kripto cüzdanı ile bir QR kodu taranarak yapılır.

Lüks marka, bu yıl Web3 alanında başka oyunlar da yapmış oldu. Ocak ayında Gucci, ortak NFT’leri başlatmak için vinil oyuncak üreticisi Superplastic ile ortaklık kurdu ve peşinden Ethereum metaverse oyunu The Sandbox’ın bir parçası olacak bir Gucci Vault konumu ortaya çıkardı. Marka, NFT sanat platformu SuperRare ile dijital sergilerde de ortaklık yapmış oldu.

Gucci ek olarak Bored Ape Yacht Club, Cool Cats, World of Women ve CrypToadz şeklinde popüler profil resmi projelerinin üstüne yerleştirilebilecek giyim tasarımları yaratan takma adlı bir “dijital terzi” olan 10KTF ile de çalıştı.

ApeCoin, Mart ayında, yakında çıkacak olan Otherside oyunu şeklinde Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club çevresinde inşa edilen metaverse uygulamalarını güçlendirmek için dijital bir token olarak piyasaya sürüldü. Bored Ape ve Mutant Ape NFT’lerin sahipleri, piyasaya sürüldüğünde on binlerce dolar değerinde parasız bir ApeCoin tahsisi aldı ve Coinbase ve Binance şeklinde kripto borsaları tarafınca hızla benimsendi.

CoinGecko’ya gore, APE bugün %3 artışla bu yazı itibariyle 6.87$’a terfi etti. Oldukça değişken bir varlık oldu: Son 30 günde %52 arttı, sadece Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %74 düştü.

Gucci’nin ApeCoin’i kucaklaması, mücevher markası Tiffany & Co.’nun Yuga Labs’ın haiz olduğu başka bir proje olan CryptoPunks’a dayanan bir NFT projesini ortaya çıkarmasından iki gün sonrasında geldi. Bu durumda, mevcut CryptoPunks sahipleri, pikselli avatarın el yapımı bir fizyolojik kolyesi için kullanmak suretiyle 30 ETH (ortalama 50.000 $) karşılığında bir tek 250 Tiffany NFT’den birini satın alabilir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir