Kuvvetli ABD İstihdamı Raporu Olarak Bitcoin Düşüşü Daha Fazla Fed Faiz Artışı Sinyali Verdi

Tarihsel olarak Ekim, Bitcoin (BTC) için bir pozitif fiyat hareketi ayı oldu ve hatta popüler bir “Uptober” memine yol açtı.

Bununla beraber, ayın ilk tam haftası sona ererken, BTC Cuma günü 20.146 dolardan 19.550 dolara düştü ve geçen güne nazaran %3’lük bir yitik oldu. CoinGecko’ya nazaran, önde gelen kripto para birimi o zamandan beri bir miktar toparlandı ve şimdi 19.648 dolardan el değiştiriyor.

Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Avalanche (AVAX) ve Litecoin (LTC) dahil olmak suretiyle birçok büyük kripto para, tüm kripto pazarının piyasa kıymeti 1 trilyon doların altına düşmüş olduğu için de %3 ile %4 içinde kayıplar kaydetti. işaret.

En büyük on kripto para birimi içinde minimum etkilenenler sırasıyla %0,6 ve %0,8 düşüşle XRP ve Cardano (ADA).

Piyasa değerine nazaran ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), gün içinde %1.2 düşüşle CoinGecko başına 1.331 dolardan işlem görüyor.

Daha çok faiz artışı için ‘tabutta çivi’

Yeni geri dönüş, ABD Emek harcama Bakanlığı’nın Amerikan ekonomisinin 263.000 yeni iş daha eklediğini gösteren Eylül iş raporunun derhal arkasından geldi ve işsizlik oranı 0,2 puan düşerek %3,5’e geriledi.

İş büyümesi, Ağustos ayındaki 315.000 artışa kıyasla yavaşlayarak Nisan 2021’den bu yana en düşük aylık artışı gösterse de, ABD ekonomisi hala kuvvetli.

Bu güç, Fed’in Kasım’daki bir sonraki toplantısı öncesinde daha agresif para politikası sıkılaştırma ihtimalini artırıyor.

ABD Gömü tahvilleri, Cuma günü düşük açılış meydana getiren hisse senetlerinin aksine, verilerin açıklanmasının arkasından terfi etti.

“Bu, çiviyi tabuta 75 kez daha koyar. [basis point rate increase] LPL Financial baş ekonomisti Jeffrey Roach, CNBC’ye verdiği demeçte.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir