Cenup Kore, 16 Kayıtsız Kripto Borsasını Para Cezaları ve Hapis İle Tehdit Ediyor

Mühim Çıkarımlar

Kore Mali İstihbarat Birimi Perşembe günü, ülkede yasadışı olarak etkinlik gösteren 16 yabancı merkezli kripto para borsası bulduğunu duyurdu. Ajans, kayıt dışı borsaları soruşturma makamına bildirdi, mahalli internet sayfalarını engellemek için harekete geçti ve kredi kartı şirketlerinin kendilerine meydana getirilen ödemeleri işlemesini yasakladı. KuCoin, Phemex ve Poloniex benzer biçimde büyük kripto borsaları suçlular listesindeydi.

Bu makaleyi paylaş

Kayıtsız kripto borsaları, Cenup Kore’de gelecekteki kayıt yasağı ile beş yıla kadar hapis yada ortalama 37.000 $ para cezası ile karşı karşıya.

Kore Kayıtsız Kripto Borsalarında Çöküyor

Kore Cumhuriyeti, 16 kayıtlı olmayan kripto borsasına karşı yasal işlem yapma tehdidinde bulunmuş oldu.

Kore Mali İstihbarat Birimi (KoFIU) Perşembe günü yapmış olduğu bir basın açıklamasında, ülkede lüzumlu kayıtlar olmadan etkinlik gösteren 16 sanal varlık hizmet sağlayıcısını soruşturma makamlarına bildirdiğini duyurdu. KoFIU’ya gore, 16’sının, kredi kartlarıyla kripto para satın almaya müsaade eden Koreli tüketicileri hedefleyen Korece internet sayfalarını barındırmak ve tanıtmak da dahil olmak suretiyle “kayıt almadan Korelileri hedef alan ticari operasyonları” olduğu tespit edildi. KuCoin, Phemex ve Poloniex, ülkede yasadışı olarak etkinlik gösterdiği iddia edilen daha kapsamlı borsalar arasındaydı.

KoFIU, geçen yıl Temmuz ayında Finansal Hizmetler Komisyonuna kayıt olma zorunluluğu hakkında yabancı borsaları bilgilendirdiğini, sadece iddiaya gore hiçbirinin yapmadığını söylemiş oldu. Şimdi mali gözlemci, kayıtsız firmaları soruşturma makamına bildirmek, Kore İletişim Komisyonu ve Kore İletişim Standartları Komisyonu’ndan internet sayfalarına yurt içi erişimi engellemesini talep etmek ve kripto alımlarını engellemek için kredi kartı şirketleri kullanmak da dahil olmak suretiyle yasal işlemler yapmakla tehdit etti. onların ödeme hizmetleri.

Ajans ek olarak, söz mevzusu borsaların bulunmuş olduğu ülkelerdeki ilgili makamları Kore’deki yasadışı faaliyetleri hakkında bilgilendireceğini ve tüm kayıtlı kuruluşların işlem yapmasını ve onlarla etkileşime girmesini yasaklayacağını söylemiş oldu. Açıklamaya gore, borsalar beş yıla kadar hapis yada 37.000 dolara kadar para cezası ve ülkede kalıcı olarak kayıt yaptırma yasağı ile karşı karşıya kalabilir.

Koreli yetkililer, Terra’nın Mart ayında 40 milyar dolarlık çöküşünün arkasından mahalli kripto endüstrisindeki araştırmalarını yoğunlaştırmaya başladı. Koreli kurucu ortakları Daniel Shin ve Do Kwon da dahil olmak suretiyle Seul merkezli Terraform Labs, dolandırıcılık şüphesiyle cezai soruşturmaya doğal olarak tutuluyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir