Cenup Kore Hükümetinin Youtube Kanalı Elon Musk ile Kripto Video Oynamak İçin Hacklendi – Bitcoin Haberleri

Cenup Kore hükümetinin resmi Youtube kanalı Cumartesi günü hacklendi ve bunu yapanlar kripto para ile ilgili bir klip yayınladı. Videoda ek olarak milyarder ve kripto meraklısı Elon Musk da yer aldı, mahalli medyanın Seul’deki kaynaklardan alıntı yapmış olduğu bildirildi.

Hacker’lar Kore Hükümetinin Youtube Hesabı Üstünden Musk ile Havadan Röportaj Yapmış oldu

Cenup Kore hükümetinin resmi Youtube kanalı, 3 Eylül 2022’de bir bilgisayar korsanlığı saldırısının hedefi haline geldi. Kore Yonhap haber ajansı, yetkililerin açıklamalarına dayanan bir raporda, faillerin kripto temalı bir video yayınlamayı başardıklarını deklare etti. Seul ve Google’da yürütme gücü.

Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde, video paylaşım platformundaki kanalın adı “Spacex Invest” olarak değişmiş olduğu için saldırıya uğramış benzer biçimde görünüyordu. Ek olarak, ABD’li iş adamı ve Spacex’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile bir röportajı içeren kripto para birimine adanmış bir canlı gösterim gösterdi.

Youtube hesabının yönetiminden görevli olan Kore Cumhuriyeti Kültür, Spor ve Gezim Bakanlığı’ndan bir temsilci, bakanlık çalışanlarının sabah 6 civarında durumdan haberdar olduklarını söylemiş oldu. kanal saat 7:20

Ana kuşku, hesabın kimliğinin ve şifresinin çalınmış olmasıdır. Yonhap, Youtube’un ana şirketi Google, kanalın saldırıya uğradığını doğrularken, Google Kore’de birimin hack vakasını araştırdığını söyleyen bir yetkiliden alıntı yapmış oldu.

Bu haftanın başlarında, Kore Gezim Örgütü (KTO) tarafınca işletilen bir Youtube hesabı da saldırıya uğradı. Yarım milyondan fazla abonesi olan kanal, ilkin Perşembe günü, peşinden ertesi gün yeniden hedeflendi ve hala kullanılamıyor. Bir KTO temsilcisi, haber ajansına, anormal faaliyetler tespit etmesi durumunda Google’ın bir hesaba erişimi otomatikman engellediğini söylemiş oldu.

Son zamanlarda bir başka hack saldırısında, ‘Belarus Siber Partizanları’ adlı hükümet karşıtı bir grup, Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko’nun pasaportunu NFT olarak satmaya çalıştı. Hacktivist kolektif, Minsk’in komşu Ukrayna’yı Rus işgaline dahil etmesine karşı faaliyetlerini finanse etmek için kripto para birimini artırıyor.

Bu hikayedeki etiketler

Hesap, kanal, klip, Kripto, Kripto Para Birimleri, Kripto Para Birimi, Elon Musk, Hükümet, Hack, Hackerlar, hack saldırısı, röportaj, Musk, Cenup Kore, cenup kore, SpaceX, Video, YouTube

Cenup Kore hükümetinin Youtube kanalının hacklenmesinin arkasında kim var sizce? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir