Cenup Kore kripto düzenlemesini ikiye katladı, yasa dışı ticaretten 3 kişiyi tutukladı

Cenup Koreli Edaily’nin 11 Ağustos tarihindeki haberine gore, Cenup Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kripto düzenlemesine ilişkin mevcut faturaları gözden geçirme sürecini hızlandıracak.

FSC başkanı Kim Joo-Hyun, Cenup Kore Ulusal Meclisine yeni kripto düzenlemesinin yatırımcıların korunmasını ve pazar yeniliğini elde eden dengeli bir yaklaşım benimseyeceğini söylemiş oldu.

Bu faturalar için araştırma sürecinin daha süratli olacağını kim devam ettirdi. {Özel sektör} uzmanlarından ve bakanlıklardan oluşan bir vazife gücü, incelemenin süratli bir halde yapılmasını sağlamak için beraber çalışacak.

Üst düzey hükümet yetkilisi, yeni düzenlemelerin küresel olarak bulunabilecek en iyi uygulamalarla eşleşeceğini de söylemiş oldu. Kim dedi:

“Sanal varlıkların ademi merkeziyetçilik, anonimlik ve ulusötesilik özelliklerini göz önünde bulundurarak, [the FSC] internasyonal kontakt kuracak ve küresel düzenleyici tutarlılıkla eşleşecek.”

Terra’nın (LUNA) ekosistemi Mayıs ayında çöktüğünden beri, Cenup Kore tekrarı önlemek için kripto düzenlemelerine karşı daha belirgin bir duruş sergiledi.

Başkan Yoon Suk-Yeol, ülkedeki yatırımcıları korumak için kapsamlı bir kripto düzenleyici çerçeve sözü vermişti. Tavsiye edilen Dijital Varlık Temel Yasası, Ulusal Meclis’te tartışılan 13 öneriyi büyük olasılıkla birleştirecek.

Yasadışı kripto işlemlerinden 3 şahıs tutuklandı

Bir Bloomberg News raporuna gore, Cenup Koreli savcılar yasadışı kripto işlemlerine karışan üç kişiyi tutukladı.

Yetkililer, ülkedeki iki büyük bankanın şubelerinden ortalama 3,5 milyar dolar değerinde şüpheli döviz işlemi keşfettikten sonrasında Temmuz ayında soruşturmaya başladı.

Soruşturmalar şimdi lisanssız bir kripto ticareti işi yürüttüğü iddia edilen üç kişinin tutuklanmasına yol açtı.

Raporlara gore, arbitraj karı için denizaşırı 307 milyon dolar (400 milyar won) gönderen bir şirket işletiyorlar.

Aleyhlerine meydana getirilen öteki suçlamalar içinde yüksek hacimli döviz transferleri ve veri gönderimlerinin tahrif edilmesi içeriyor.

Gösterilen: Kore, Yönetmelik

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir