Cenup Kore merkezli Busan Bank’ın çalışanı, kripto satın almak için alan kişi fonlarında 1.4 milyar won çaldı

Cenup Kore merkezli Busan Bank’ın yabancı bir çalışanı, 1 Ağustos’ta mahalli basında çıkan haberlere bakılırsa, ortalama 1.48 milyar won alan kişi fonu çaldı ve parayı Bitcoin (BTC) şeklinde kripto varlıklarına yatırdı.

Rapora bakılırsa, çalışan 9 Temmuz ile 25 Temmuz içinde fonları çaldı.

Cenup Kore daha sıkı denetim önlemleri alıyor

Raporda, Cenup Kore’nin hırsızlık sebebiyle Mali Şirket Yönetim Yasasını gözden geçirmeyi düşündüğü açıklandı.

Ülkenin Mali Denetleme Servisi (FSS), zimmete para geçirmenin personel yönetimi, Kişisel mağaza denetimi ve mühür yönetimi de dahil olmak suretiyle sekiz kilit alanda iç denetim eksikliğinden kaynaklandığını söylemiş oldu.

Düzenleyici ek olarak anormal işlem seyretme prosedürlerinin ve düzensiz denizaşırı havale durumlarının da büyük zimmete para geçirme vakalarında rol oynadığını keşfetti.

FSS, Shinhan ve Woori Banks’in denizaşırı havalelerde 4 trilyon wonun üstünde bulunduğunu bildirdiğini ve toplam şüpheli bankacılık işlemlerinin ortalama 7 trilyon won bulunduğunu bildirdi.

Düzenleyicinin kurumsal yönetim kanununu gözden geçirme hamlesi, direkt düzensiz havaleler ve büyük zimmete para geçirme ile ilgili olmasa da, bu tür bir revizyonun iç denetim uygulamalarını iyileştirebileceğine inanılmaktadır.

FSS geçtiğimiz günlerde, yönetimin iç denetim sorumluluğunu geliştirmek için Yasayı gözden geçireceğini duyurdu.

Ek olarak bankacılık sektöründe kazaları önlemek için iç kontrolleri güçlendirmekle yükümlü bir vazife gücü oluşturdu ve yasada yapılacak değişimleri tartışıyor.

Beklenen revizyonun bir kısmı, CEO’nun iç denetim standartlarına uymasını sağlamaktır. Şu anda, yasa yalnızca iç denetim standartlarını belirleme görevini yüklemektedir.

Söz mevzusu değişim, finansal kazaların meydana gelmesi durumunda finansal kuruluşların yöneticilerini görevli tutacak ve yaptırıma doğal olarak tutulabilecek,

Yetkililer, bu tür yasaların yöneticilerin firmanın iç operasyonlarına daha çok dikkat etmesini sağlayacağına inanıyor.

Ek olarak, FSS, finansal kurumlar için değerlendirme standartlarının bir parçası olarak bir iç denetim sektörü oluşturmayı düşünüyor. Denetim biriminin enerjisini de artırabilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir