Cenup Kore Metaverse’i düzenleme çabalarını genişletiyor

Cenup Kore, Web3 ve Metaverse’e daldırmaya devam ediyor. Kendi metaverse ekosisteminin oluşturulmasına ortalama 200 milyon $ yatırım yaptıktan ve “Metaverse Etik İlkeleri”ni yayınladıktan sonrasında, ülke hükümeti şimdi Metaverse Industry Promosyon Yasası’nı hazırlıyor.

Mahalli basında 1 Eylül’de bildirildiği suretiyle, Ulusal Meclis’in girişimci bir geçmişi olan bir üyesi olan Heo Eun-ah, Web3 endüstrisini desteklemek için Metaverse Sanayi Teşvik Yasası’nın yasalaşmasını önerdi. Öteki Ulusal Meclis üyeleri de Eun-ah’ın önerisini destekledi.

Tasarıya bakılırsa, Başbakana bağlı Metaverse Siyaset İnceleme Komitesi, ülkede Metaverse gelişimini destekleyen politikalar üstünde görüşecek, Bilim ve Data ve İletişim Teknolojileri Bakanı ise her üç yılda bir nihai bir plan tanımlamalı.

Tasarı ek olarak, kişisel kullananların verilerini korumak benzer biçimde mükemmellik kriterlerini yerine getirirken faaliyetlerini Metaverse’e çevirecek firmalar için teşvikleri de içeriyor.

Bilim ve Data ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı verilerine bakılırsa, Metaverse ile ilgili büyük projeler için hükümet bütçesi 2023’te 195,4 milyar won’a (ortalama 140 milyon $) ulaşacak. Şubat ayında, Bakanlık 223,7 milyar won’un (186,7 milyon $) olacağını bildirdi. Genişletilmiş Sanal Dünya altında sanal dünya platformuna tahsis edilecektir.

İlgili: Kripto kışı? DeFi, Metaverse ve NFT iş piyasası hala sıcak — İşverenler

Cenup Kore hükümetinin Metaverse’e artan ilgisiyle ilgili raporlar, iki büyük perakendecinin alan kişi deneyimini geliştirmek için platformları için metaverse ve suni zeka entegrasyonunu başlatmış olduğu 2022’nin başlangıcında ortaya çıkmaya başladı.

26 Ağustos’ta, Genişletilmiş Sanal Dünya Etik İlkeleri’nin taslağı, Cenup Kore hükümeti ve hususi paydaşlardan oluşan ortak bir grup tarafınca gösterildi. Belge, kişisel veriler ve telif hakkı korumaları benzer biçimde mevzulara odaklanmaktadır.

Ayrıca, Cenup Kore merkez bankası, 2023’te yürürlüğe girmesi ihtiyaç duyulan Dijital Varlıklar Çerçeve Yasası kapsamında 2017’de yürürlüğe giren ilk madeni para teklifleri (ICO’lar) yasağını kaldırmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir