Cenup Kore Ulusal Meclisi Nisan Ayında Dijital Varlık Yasasını Geçecek – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Bir rapora gore, geçmişte birkaç başarısız girişimin arkasından Cenup Kore Ulusal Meclisi’nin dijital varlık piyasası düzenlemesini Nisan ayında geçirmesi umut ediliyor. Siyasal İşler Komitesi’nin ilk alt komitesinin bir üyesi olan Kim Hee-gon, üyelerin farklılıklarını daraltmayı kabul etmesiyle bunun olma ihtimalinin arttığını söylemiş oldu.

Politikacılar Farklılıklarını Daraltıyor

Kore basınında yer edinen bir habere gore, ülkenin Ulusal Meclisinin şimdi dijital varlık piyasası düzenleme tasarısını geçirmesi umut ediliyor. Raporda belirtildiği benzer biçimde, tasarının yasama organının Siyasal İşler Komitesi tarafınca kabul edilmesi, Cenup Koreli yasa koyucuların birkaç başarısız girişimin arkasından nihayet yasayı geçireceklerine dair umutları artırdı.

Cenup Kore’nin nihayet dijital varlıkları yöneten bir yasayı geçirme umutları, Siyasal İşler Komitesi’nin ilk alt komitesinin bir üyesi olan Temsilci Kim Hee-gon’un karşıcılık ve iktidar partisi üyelerinin farklılıklarını daralttığını açıklamasının arkasından gündeme geldi.

Hee-gon’un, “28 Mart’ta, 1. alt komite yasa tasarılarının sorunlarını çözdü ve üyeler arasındaki farklılıkları daralttı, bu yüzden yasa tasarısının Nisan ayında geçmesi umut ediliyor” dedi.

Sadece temsilci, tasarının kabul edilmesinden sonrasında yasa koyucuların “ayrıntıları gözden geçirme sürecinden” geçmek zorunda kalabileceklerini öne sürdü.

Ayrıca, Kore dilindeki raporda alıntılanan analistler, Terraform Labs’ın çöküşünün yarattığı atmosferin, yasa koyuculara dijital varlık endüstrisini yöneten yasalara haiz olmanın önemini vurguladığını iddia etti. Son yasa tasarısının yanı sıra, Cenup Koreli milletvekillerinin sanal varlıklarla ilgili önceki 18 yasa tasarısını da tartıştıkları söyleniyor.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimvara

Terence Zimwara, Zimbabveli ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sıkıntılarının yanı sıra dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabileceği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir