Cenup Koreli VC şirketi Hashed, LUNA çöküşünde 3 milyar dolardan fazla yitirdi

Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim bir Bloomberg röportajında, VC firmasının Mayıs 2022’de çöktükten sonrasında LUNA’daki yatırımından 3 milyar dolardan fazla kaybettiğini deklare etti.

Hashed, Ocak 2021’de meydana gelen Terraform Labs’ın 25 milyon dolarlık girişim turunda erken yatırımcı olarak ortalama 30 milyon LUNA jetonu satın aldı. Kim’e nazaran, Hashed jetonları elinde tuttu ve kazadan bir servet yitirdi.

Kaybın boyutuna erişirken, LUNA’nın 5 Nisan’daki 116.11 dolarlık zirve fiyatı kullanıldı ve firmanın tokeninin 3,6 milyar dolar değerinde olacağı ortaya çıktı. Kaza, UST stablecoin’i durağan(durgun) parasını kaybettikten sonrasında LUNA’nın birkaç sente düştüğünü görmüş oldu. Netice olarak, kazada 40 milyar doların üstünde yatırımcı fonu kaybedildi.

Sadece Kim, yaşamış olduğu gerilemeye karşın firmasının blockchain sektörüne yatırım halletmeye devam edeceğini doğruladı. Dedi ki:

“Teknoloji sektöründe başarıyı güvence eden portföy diye bir şey yoktur ve yatırımlarımızı da buna nazaran yapıyoruz. Topluluğun büyümesine inanıyoruz ve bu asla değişmedi.”

Hash Hâlâ Yatırım Yapıyor

Bloomberg’e, firmanın 2023’ün ilk yarısında daha çok fon toplama planlarının devam ettiğini söyleyen kim. Artık blockchain tabanlı oyun girişimlerine daha çok yatırım yapmak istiyor. O, sanal oyun dünyasının gerçek ekonomiyle daha bağlantılı hale geleceği mevzusunda iyimser, şundan dolayı takas edilemez tokenler bir köprü görevi görecek şekilde evrimleşiyor.

Hashed şimdiye kadar iki girişim finansmanı turunda 320 milyon dolar dağıttı. 120 milyon dolarlık ilk fonu 2020 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. dYdX, Mythical Games, Republic, Chai ve NFTBank dahil olmak suretiyle Blockchain girişimleri fonların alıcıları arasındaydı.

VC şirketi ikinci turda 200 milyon dolarlık bir fon başlattı. Fonların büyük bir kısmı, B Serisi finansmana tohum yetiştiren girişimlere yatırıldı.

Girişim Sermayeleri hala kripto girişimlerine fon sağlıyor

PitchBook’tan alınan verilere nazaran, 2022’nin ilk yarısında risk sermayeleri kripto girişimlerine 17,5 milyar dolar yatırım yapmış oldu. İlk çeyrek 9,85 milyar dolar ile en büyük girişi kaydederken, ikinci çeyrekte 6,76 milyar dolar yatırım yapılmış oldu ve önceki çeyreğe nazaran %31 düşüş gösterdi. Kripto kışı, birçok kripto girişiminin değerlemelerini kaybetmesi sebebiyle düşüşlere katkıda bulunmuş oldu.

Bununla beraber, Arca David Nage’deki VC Portföy Yöneticisi, bazı VC’ler hala yatırım yaparken, ötekiler fonlarını Eylül ayından itibaren herhangi bir yere yerleştirmeden ilkin şirket değerlemelerinin ısısının düşmesini beklediği için fonlamadaki düşüşün devam etmeyebileceğini savundu.

dedi Nage.

“Eylül civarında bir ara bu şekilde bir viral diyalog oldu, değerlemeler daha da mühim seviyede düşecek ve bu bir tek bir çılgınlık olacak.”

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir