Cenup Koreli yetkililer Do Kwon yardımının tutuklanmasını takip etmekte başarısız oldular; AB, Rusya’ya daha çok kripto yaptırımı getiriyor

6 Ekim için kriptosferdeki en büyük haberler içinde Do Kwon’un yardımcısının tutuklanması ve özgür bırakılması, AB’nin Rusya’ya yönelik kripto yaptırımları ve Lightning Network vasıtasıyla Michael Saylor tarafınca üç kazanana dağıtılan 0.03 Bitcoin içeriyor.

CryptoSlate En Oldukca Okunan Haberler

Cenup Kore, Do Kwon’da çemberi daralttı, yardımcısını tutukladı

Terraform Labs kurucusu Do Kwon’un yardımcısı Yoo Mo, devam eden Terra-Luna soruşturmasında tutuklanan ilk şahıs oldu. Mo, Terraform Laboratuarlarında Genel İşler Başkanıydı ve Cenup Koreli yetkililerin 5 Ekim’de tutuklama emri çıkarmasından bigün sonrasında 6 Ekim’de tutuklandı.

Ayrıca Cenup Kore, Kwon’un pasaportunu 14 gün içinde teslim etmesini talep eden ayrı bir arama emri çıkardı. Bunu yapmazsa pasaportu yetkililer tarafınca geçersiz sayılacaktır.

Cenup Kore mahkemesi Do Kwon’un yardımcısı için tutuklama emrini reddetti

Mo’nun tutuklanmasından ortalama 12 saat sonrasında, mahalli haber kaynakları Cenup Kore Bölge Mahkemesinin Mo aleyhindeki tutuklama emrini reddettiğini bildirdi.İlk tutuklama emri Mo’nun Ana para Piyasası Yasasını ihlal etmiş olduğu için kelepçelenmesini istedi.

Sadece Yargıç Jin-Pyo, LUNA’nın menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığına karar verdi, bu da Mo’nun Ana para Piyasası Yasasını ihlal etmemiş olabileceği anlamına geliyordu.

AB, kripto yaptırımlarıyla Rusya’nın seçeneklerini daha da daraltıyor

Avrupa Birliği (AB), Rus kullanıcılarına ilişkin tüm kripto varlık cüzdanlarını, hesaplarını yada gizleme hizmetlerini yasaklayan yeni bir yaptırımlar dizisi duyurdu.

Önceki yaptırımlar, 10.000 Avro’dan daha düşük fonlara haiz olmaları durumunda yukarıdaki hizmetlerin çalışmasına izin verdi.

Saylor, BTC’yi yıldırım ağı üstünden veriyor

Michael Saylor, Lightning Network kullanarak Lightning meme yarışmasının üç kazananına sats olarak 0.03 Bitcoin (BTC) gönderdi.

Doğru yanıt Evet ve aşağıdaki yorumlarda en fazlaca beğenilen #Yıldırım⚡️ memelerinin 3 afişine her biri 1.000.000 satlık üç işlem daha yapacağım. https://t.co/qXZ90q4Ly9

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) 4 Ekim 2022

Yarışma 5 Ekim’de sonlanmış oldu ve Twitter kullanıcıları ShireHODL, NEEDcreations ve publordhodl’ın her biri 1 milyar sats aldı.

Ayı piyasasına karşın etken Ethereum kullanıcılarının sayısı 3. çeyrekte %36 arttı

Dune Analytics verilerine gore Ethereum (ETH), 2022’nin üçüncü çeyreğinde 4,5 milyondan fazla yeni etken kullanıcı kazanmıştır. Bu artış, etken kullanıcı tabanında %36’lık bir büyümeye denk geliyor.

Ethereum Benzersiz Etken Kullanıcılar

Ethereum etken kullanıcıları, 2022’nin dördüncü çeyreğinden bu yana istikrarlı bir düşüş kaydetti. Bazı analistler, onun ani artışının kripto piyasasının pozitif yönde eğilimine geri döndüğünü gösterebileceğini iddia etti.

Decentraland, milyar dolarlık piyasa değerine karşın yalnızca 30 günlük etken kullanıcıya haiz – DappRadar verileri

DappRadar’dan alınan verilere gore, Decentraland 1,2 milyar dolarlık değerlemeye karşın yalnızca 30 günlük etken kullanıcıya haiz.

Decentraland’ın mahalli tokeni MANA’nın günlük hacmi 121 milyon dolar ve piyasa kıymeti 1,31 milyar dolar.

Ripple, amicus özetlerine karşı çıkmış olduğu için SEC’i vurdu, XRP %3,6 arttı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), I-Remit ve TapJets tarafınca dosyalanan amicus özetlerine karşı duruşu sebebiyle Ripple tarafınca halka açıldı. “Slam”, müdafa avukatı James Filan tarafınca Twitter’da gösterildi.

Bunu takiben, Ripple’ın mahalli tokeni XRP, son 24 saatte %3,6 artış kaydetti.

Marathon Digital, batkı eden Compute North’a 30 milyon doların üstünde yatırım yapmış oldu

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, yatırımlarını deklare etti. Şirket, Compute North’ta dönüştürülebilir tercihli hisse senedine 10 milyon dolar ve teminatsız kıdemli senetlere 21.3 milyon dolar daha yatırım yaptığını söylemiş oldu.

Duyuru ek olarak, Marathon’un mevcut fiyatlarla kabaca 207.3 milyon dolara denk gelen 10.670 Bitcoin’e haiz bulunduğunu deklare etti.

Tuttle Capital, Jim Cramer’in tavsiyelerine karşı tecim yapmak için Ters ETF’leri dosyaladı

Tuttle Capital, Mad Money sunucusu Jim Cramer tarafınca tavsiye edilen herhangi bir hisse senedinin zıt pozisyonuna yatırım yapmak için iki ETF açtı.

Jim Cramer, kriptoda çoğu zaman yanıldığını kanıtlayan tutarsız yatırım stratejisiyle tanınır. Son olarak örnek Temmuz ayında Cramer’in piyasa kıymeti 1 trilyon doların altına düştükten sonrasında tüm Bitcoin’lerini sattığını söylediğinde geldi. Bitcoin’in gerçek bir kıymeti olmadığını söylemiş oldu. Bitcoin buna süratli bir yükselişle ve ayın sonunda %17 kazanarak cevap verdi.

Tornado Cash fiyaskosuna karşın, Bitcoin SV ‘Kara Sıralama Yöneticisi’ aracını başlattı

Bitcoin SV (BSV), madencilerin belirteçleri dondurmasını elde eden “Kara Sıralama Yöneticisi” adlı yeni bir vasıta başlattı.

OFAC’ın Tornado Cash’i yasaklamasından sonrasında yaptırımlar mevzusu sıcak olsa da, Bitcoin SV, Blacklish Manager’ın kaybolan yada çalınan jetonları dondurmak yada “mahkeme kararlarına uymak” için kullanılabileceğini iddia ediyor.

BlackRock’un elden çıkarılmasının arkasından Louisiana eyaletinin Bitcoin satın alması için meydana getirilen çağrılar artıyor

Louisiana Eyaleti, Çevresel, Toplumsal ve Yönetişim (ESG) ilkeleriyle ilgili olarak BlackRock’tan ortalama 794 milyon dolar çekildiğini duyurdu. Duyuru üstüne, Bitcoin maksimalistleri Devlet Hazinesinden Bitcoin satın almasını istedi.

Tanınmış adlar de baskıya katıldı. Kanada Cemiyet Sağlığı Merkezleri Birliği’nden bir önder olan Scott A. Wolfe, desteğini tweetledi ve şunları söylemiş oldu:

“Louisiana halkı ve gelecek nesiller için bunun %1-5’ini Bitcoin’e koyun!”

SEC mensubunun Gensler’den Kim Kardashian’ın ‘tanıtım dublörlüğü’ mevzusunda mutsuz olduğu bildirildi

SEC’in uygulama mensubunun, Başkan Gary Gensler’in Kim Kardashian’a verilen cezanın medyanın ilgisini çekmesinden rahatsız olduğu bildiriliyor.

SEC mensubu, Gensler’in durumla ilgili “tanıtım dublörlüğü” ile protokolü ihlal ettiğini söylemiş oldu.

Araştırma Neticeleri

Araştırma: Eylül ayındaki kan banyosundan sonrasında, tarihsel olarak yükseliş gösteren 4. çeyrek acıyı hafifletebilir

Kripto zamanı, Eylül kan banyolarının kripto piyasaları için yine eden bir tema bulunduğunu ve bunu dördüncü çeyrekte bir haling artışının takip ettiğini gösterdi.

Eylül 2022, Bitcoin için bilhassa kanlı geçti. 2016’dan beri ilk kez ayı yeşilde kapatamadı.

Sadece Ekim, tarihin kendini yine edebileceğine ve dördüncü çeyrek süresince kripto piyasalarında pozitif yönde bir yükseliş trendi ile kanlı Eylül’ü takip edebileceğine dair işaretler gösteriyor.

Bitcoin Aylık Getirileri

Bitcoin’in Ekim ayı için aylık averajı %26,39 ile kapanıyor ve bu da Bitcoin tarihindeki en iyi ikinci ayı işaret ediyor.

Cryptoverse çevresinden haberler

Cenup Koreli bekçi, kripto korumalarına desteği yineledi

Yahoo Finance’e gore, Cenup Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkanı, kurumun blockchain teknolojisine ve kullanıcı korumalarına verdiği desteği yinelemek için 6 Ekim’de halka açık bir halde konuştu.

Kripto Pazarı

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %0.59 düşüşle 20.035$’a düşerken, Ethereum (ETH) %0.56 artışla 1.358$’dan işlem görmüş oldu.

En Oldukca Kazananlar (24s)

En Büyük Kaybedenler (24s)

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir